JAŚMIN KWIECISTY W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 16,50 zł 16.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jaśmin kwiecisty, nazywany także wielokwiatowym (Jasminum polyanthum) to efektowne, obficie kwitnące pnącze. To egzotyczna roślina występująca naturalnie w Afryce i Azji. Do Europy sprowadzono ją w XVI wieku. Z jaśminowcami, poza podobną nazwą, ma niewiele wspólnego.

 

Charakterystyka jaśminu kwiecistego

Jaśmin kwiecisty to szybko rosnące pnącze, jego cienkie, wiotkie pędy osiągają długość do 6 m (mniej w uprawie pojemnikowej). Dużą ozdobą są nieparzystopierzaste liście o długości do 10 cm, złożone z drobnych, romboidalnych listków. Kwiaty są liczne, gwiazdkowate, pięciopłatkowe, o średnicy 2 cm. Mają barwę białą do kremowej. Wydzielają intensywny, słodki zapach.

 

Kiedy kwitnie jaśmin kwiecisty?

Jaśmin wielokwiatowy najczęściej zakwita w ogrodzie późną wiosną. Pnącza uprawiane w mieszkaniach mogą zakwitać już zimą, jednak kwitnienie we wnętrzach jest nieregularne.

 

Uprawa jaśminu kwiecistego

Jaśmin kwiecisty zaleca się uprawiać w miejscach słonecznych, ciepłych i zacisznych. Preferuje podłoża żyzne, próchnicze, o odczynie lekko zasadowym. Można użyć uniwersalnej ziemi dla roślin pokojowych z dodatkiem piachu i zmielonego dolomitu. Sadzonki jaśminu kwiecistego zaleca się sadzić wiosną. Gatunek jest wrażliwy na mróz, dlatego najlepiej uprawiać go w pojemnikach, a przed nadejściem zimy przenosić do chłodnego, widnego pomieszczenia.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jaśmin kwiecisty wykorzystuje się do dekoracji balkonów, tarasów i ogrodów zimowych. W ogrodach często zdobi ogrodzenia, altany, trejaże i ściany. Zaleca się prowadzić go na kratownicach lub innych podporach.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium