JAŚMINOWIEC BIAŁY KARZEŁ W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jaśminowiec wonny ‘Biały Karzeł’ (Philadelphus coronarius) to polska odmiana wyselekcjonowana przez Antoniego Wróblewskiego w Szkółkach Kórnickich. Powstała w latach 30-tych ubiegłego roku, lecz w sprzedaży jest dostępna dopiero od 1982 roku. Cechą charakterystyczną jest niski wzrost.

 

Charakterystyka jaśminowca wonnego ‘Biały Karzeł’

Jaśminowiec wonny ‘Biały Karzeł’ to niska odmiana dorastająca do 1,2 m wysokości (przy podobnej szerokości). Ma gęsty, zwarty pokrój. Sztywne pędy pokryte są liśćmi: jajowatymi, ostro zakończonymi, eliptycznymi, faliście powyginanymi. Kwitnienie jest bardzo obfite. Kwiaty są lekko dzwonkowate, białe, z żółtymi pręcikami. Wydzielają bardzo silny i przyjemny zapach.

 

Kiedy kwitnie jaśminowiec wonny?

Jaśminowiec wonny kwitnie późno – zakwita pod koniec czerwca. Kontynuuje kwitnienie przez lipiec. Kwiaty przyciągają zapylacze.

 

Uprawa jaśminowca wonnego

Jaśminowiec wonny zaleca się uprawiać w miejscach słonecznych, ale znosi także lekkie zacienienie. Preferuje podłoża żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Należy unikać gleb piaszczystych i suchych. Odmiana ‘Biały Karzeł’ jest w pełni mrozoodporna. W czasie susz krzew zaleca się podlewać. Sadzonki jaśminowca ‘Biały Karzeł’ można sadzić od wiosny do jesieni co ok. 100-120 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jaśminowiec wonny ‘Biały Karzeł’ to odmiana, którą ze względu na małe rozmiary można z powodzeniem sadzić w rabatach, łącząc z bylinami i trawami ozdobnymi. Jest wykorzystywany do tworzenia szpalerów, np. dzielących poszczególne partie ogrodu. Warto go uprawiać przy domu i małej architekturze służącej rekreacji (np. altany).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium