JAŚMINOWIEC LEMOINEI W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jaśminowiec Lemoinei (Philadelphus lemoinei) to francuska odmiana wyselekcjonowana w XIX wieku przez Victora Lemoine’a. Powstała w wyniku skrzyżowania P. coronarius i P. microphyllus. Ma niewielkie rozmiary. Zaletą krzewu jest obfite kwitnienie.

 

Charakterystyka jaśminowca Lemoinei

Jaśminowiec Lemoinei to krzew o dość luźnym pokroju dorastający do 1-1,5 m wysokości przy zbliżonej szerokości. Pędy łukowato przewieszają się. Liście są eliptyczne, ostro zakończone, delikatnie ząbkowane. Czteropłatkowe kwiaty są drobne (2,5 cm średnicy), ale bardzo liczne. Są zebrane po kilka w kiście. Mają białą barwę. Wydzielają intensywny, przyjemny zapach.

 

Kiedy kwitnie jaśminowiec Lemoinei?

Jaśminowiec Lemoinei zazwyczaj zakwita w drugiej połowie czerwca. Kontynuuje kwitnienie przez część lipca. Kwiaty przyciągają pszczoły.

 

Uprawa jaśminowca Lemoinei

Jaśminowiec Lemoinei należy uprawiać w miejscach słonecznych do lekko zacienionych. Preferuje podłoża żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Jest odporny na mróz. Znosi zanieczyszczenia powietrza i warunki miejskie. Krzew zaleca się podlewać w czasie długotrwałych susz. Raz na kilka warto wykonać cięcie. Sadzonki jaśminowca Lemoinei można sadzić od wiosny do jesieni, co ok. 120 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jaśminowiec warto wykorzystać na szpalery. Dobrze komponuje się z wieloma innymi krzewami, np. forsycją, krzewuszką i budleją Dawida. Ponadto uprawia się go przy domach, ogrodzeniach oraz obiektach małej architektury.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium