JAŚMINOWIEC SCHNEESTURM W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 2
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jaśminowiec ‘Schneesturm’ (Philadelphus) to wysoka odmiana wyróżniająca się niezwykle dekoracyjnymi kwiatami pełnymi. Rośnie szybko. Jest krzewem długowiecznym.

 

Charakterystyka jaśminowca ‘Schneesturm’

Jaśminowiec ‘Schneesturm’ dorasta średnio od 1,8 do 2,5 m wysokości przy nieco większej szerokości. Roczne przyrosty wynoszą ok. 30 cm. Pędy są wzniesione, z wiekiem przewieszają się łukowato. Pokrywają je owalne, ciemnozielone liście. Największą ozdobą są pachnące, białe kwiaty o średnicy ok. 4,5 cm, zebrane grupowo po kilka. U odmiany ‘Schneesturm’ są pełne – składają się z wielu płatków.

 

Kiedy kwitnie jaśminowiec?

Jaśminowiec ‘Schneesturm’ zakwita w czerwcu (zwykle od drugiej połowy), a kwitnie przez lipiec.

 

Uprawa jaśminowca

Krzew jaśminowiec zaleca się uprawiać w miejscach słonecznych do lekko zacienionych (dla obfitego kwitnienia). Preferuje podłoża żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Toleruje przeciętne ogrodowe podłoża. Nie znosi gleb podmokłych. Odmiana ‘Schneesturm’ jest mrozoodporna. Warto ją ciąć raz na kilka lat. W czasie długotrwałych susz wymaga podlewania. Sadzonki jaśminowca ‘Schneesturm’ można sadzić od wiosny do jesieni, co ok. 250 cm.

 

Zastosowanie

Dzięki pełnym kwiatom odmiana ‘Schneesturm’ ma jeszcze wyższe walory dekoracyjne od typowych jaśminowców. Dlatego krzew warto uprawiać w wyeksponowanym miejscu w ogrodzie, np. w wydzielonym miejscu na trawniku. Inne zastosowania to dekoracja ogrodzeń, ścian i konstrukcji małej architektury.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium