JAŚMINOWIEC SNOWBELLE W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jaśminowiec ‘Snowbelle’ (Philadelphus) to jedna z najpiękniejszych odmian. Jest niska, ale zachwyca dużymi, pełnymi kwiatami. Przy właściwej uprawie pędy wręcz uginają się pod ich ciężarem. To odmiana kanadyjska wyselekcjonowana w 1956 roku (D.F. Cameron).

 

Charakterystyka jaśminowca ‘Snowbelle’

Jaśminowiec ‘Snowbelle’ na dość wąski, lekko fontannowy pokrój. Dorasta do 1-1,5 m wysokości (przy 1,5 m szerokości). Pędy są wzniesione, lecz te znajdujące się na zewnątrz są łukowato wygięte. Liście są owalne, ostro zakończone, ciemnozielone, dość krótkie (4,5 cm długości). Kwiaty są pełne, duże (o średnicy do 6 cm), złożone z licznych, śnieżnobiałych płatków. Wydzielają intensywny, przyjemny zapach.

 

Kiedy kwitnie jaśminowiec?

Jaśminowiec ‘Snowbelle’ kwitnie od czerwca do lipca.

 

Uprawa jaśminowca

Jaśminowiec ‘Snowbelle’ należy uprawiać w miejscach słonecznych do lekko zacienionych. Najlepsze do uprawy są podłoża żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Nie znosi gleb podmokłych. Jest mrozoodporny. Sadzonki jaśminowca ‘Snowbelle’ można sadzić od wiosny do jesieni, co ok. 140-150 cm. Zaleca się podlewać w czasie susz, zwłaszcza gdy bezdeszczowa pogoda przypada na fazę kwitnienia.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jaśminowiec w czasie kwitnienia wywołuje efekt „wow”. Dlatego warto posadzić go w widocznym miejscu, np. przed domem, w wydzielonym miejscu na trawniku lub przy altanie. Nadaje się także do tworzenia efektownych kompozycji z innymi krzewami (np. krzewuszkami), a także wysokimi trawami ozdobnymi.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium