JAŚMINOWIEC VIRGINAL W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 3.6
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jaśminowiec ‘Virginal’ (Philadelphus) to stara, sprawdzona francuska odmiana odkryta przez Victora Lemoine’a w 1909 roku. Wyróżnia się pięknymi, dzwonkowymi, pełnymi kwiatami.

 

Charakterystyka jaśminowca ‘Virginal’

Jaśminowiec ‘Virginal’ dorasta do 2 m wysokości przy podobnej szerokości. Ma rozłożysty, miotlasty pokrój. Pędy są sztywne, wyprostowane, mniej przewieszają się w porównaniu z innymi odmianami. Liście są owalne, ciemnozielone o długości 4-7 cm. Krzew jest najbardziej dekoracyjny w okresie kwitnienia. Wytwarza duże (4-5 cm średnicy), pełne kwiaty o białej barwie. Są zebrane w kiście – po kilka. Wydzielają przyjemny zapach.

 

Kiedy kwitnie jaśminowiec?

Jaśminowiec ‘Virginal’ kwitnie pod koniec wiosny i wczesnym latem. Termin kwitnienia najczęściej przypada na drugą połowę czerwca i część lipca. Może zmieniać się nieco w zależności od przebiegu pogody i regionu uprawy.

 

Uprawa jaśminowca

Jaśminowiec ‘Virginal’ warto uprawiać na stanowiskach słonecznych do lekko zacienionych, wtedy obficie kwitnie. Preferuje gleby żyzne i próchnicze, jednakże toleruje również przeciętne podłoża ogrodowe. Jest odporny na mróz. Sadzonki jaśminowca ‘Virginal’ można sadzić w ogrodzie od wiosny do jesieni, w rozstawie ok 180 cm. Warto go sporadycznie przycinać, przynajmniej raz na kilka lat. W czasie długotrwałych susz wymaga podlewania.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jaśminowiec ‘Virginal’ warto uprawiać przy obiektach małej architektury (np. altanach) przy ścianach domu (blisko okien) i ławkach. W czasie kwitnienia urzeka zapachem. Ponadto często jest sadzony przy ogrodzeniach. Można komponować go z tyłu rabat jako tło dla niższych gatunków (o ile jest na to dość przestrzeni).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium