JAŚMINOWIEC WONNY AUREUS W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jaśminowiec ‘Aureus’ (Philadelphus coronarius) to odmiana o wybitnych walorach dekoracyjnych, ozdobna zarówno z kwiatów jak i liści. Została wyróżniona nagrodą AGM przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze RHS.

 

Charakterystyka jaśminowca wonnego ‘Aureus’

Jaśminowiec wonny ‘Aureus’ wytwarza duże (4,5-9 cm długości), szerokolancetowate liście o ząbkowanych brzegach. Wyróżniają się barwą – wiosną są jaskrawożółte, latem stają się zielonożółte. Kwiaty są drobne (2-3 cm średnicy), ale liczne, zebrane w grupy po 5-9 sztuk. Wydzielają bardzo silny, przyjemny zapach. Krzew osiąga ok. 1,5-2 m wysokości przy podobnej szerokości.

 

Kiedy kwitnie jaśminowiec wonny?

Jaśminowiec wonny ‘Aureus’ zakwita wcześnie – jeszcze maju. Kontynuuje kwitnie w czerwcu. Kwiaty przyciągają zapylacze i motyle.

 

Uprawa jaśminowca wonnego

Najlepsze do uprawy jaśminowca wonnego ‘Aureus’ jest stanowisko o dużej ilości światła rozproszonego. W takich warunkach wciąż obficie kwitnie i jest optymalnie wybarwiony. Odmiany o barwnych liściach są bardziej narażone na prażące słońce od odmian typowych - zielonych. Krzew lubi żyzne, próchnicze, przepuszczalne podłoża. Toleruje również przeciętne ogrodowe gleby (poza podmokłymi). Odmiana jest w pełni mrozoodporna. Sadzonki jaśminowca ‘Aureus’ można sadzić w ogrodzie od wiosny do jesieni, co ok 150-180 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Jaśminowiec wonny ‘Aureus’ nadaje się do tworzenia barwnych kompozycji krzewiastych, np. z krzewami o liściach ciemnozielonych, purpurowych i pstrokatych. Wprowadza ciepły akcent do ogrodu. Z tego względu, a także przez wydzielanie przyjemnego zapachu warto go uprawiać blisko domu, w strefie rekreacyjnej ogrodu, przy altanach i ławkach.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium