'JENNY' AKTINIDIA SMAKOWITA OBUPŁCIOWA (MINI KIWI) W DONICY

Wysokość: ok. 20-35cm.
Stan: doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 20,00 zł 20.00
Ocena: 4.82759
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jenny to mini kiwi, której owoce są bardzo podobne do standardowych kiwi. W naszych warunkach klimatycznych można jednak wyłącznie hodować odmiany mini, w tym wypadku jest to aktinidia smakowita. Wyselekcjonowana została z odmiany 'Hayward'.

 

Charakterystyka krzewu

Mini kiwi Jenny jest rośliną pnącą. Jej pnącza mogą dorastać nawet do 9m. Rośnie średnio silnie - ok. 1m rocznie. Kwitnie białymi kwiatami na przełomie czerwca. Kwiaty są o cytrusowym zapachu. 

 

Owoc

Owoce 'Jenny' są słodkie i aromatyczne. Wizualnie oraz miąższowo przypominają zwykłe kiwi - pokryte są brązową, omszoną skórką, a wewnątrz znajduje się zielony miąższ z czarnymi pestkami. Wielkościowo przypominają zwykłe kiwi, choć są trochę od nich mniejsze. Dojrzałość zbiorcza przypada na I połowę listopada.

 

Uprawa

Odmiana dobrze odporna na mróz i choroby. Wymaga pergoli lub płotu z siatki, ponieważ jest pnączem. Mini kiwi w celu obfitego plonu warto przycinać, choć nie jest to konieczność. Przez pierwsze dwa lata zaleca się okrywanie krzewu na zimę. Odmianę można uprawiać również w donicy na balkonie czy tarasie, gdzie stanowić będzie ciekawostkę. Mini kiwi najlepiej rosną w glebie o pH 5,5=6,5.

 

Zapylacze

Mini kiwi Jenny jest samopłodna. Nie wymaga odmian męskich w pobliżu do zawiązania owoców.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium