JEŻYNA BEZKOLCOWA LOCH NESS W DONICY

Wysokość: ok. 20-40cm.
Stan: doniczka P10.
Wiek: 2 lata.
Cena: 17,20 zł 17.20
Ocena: 5
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka od 15 marca
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy

Opis

 

Jeżyna bezkolcowa (Rubus fruticosus) 'Loch Ness' jest ceniona za wielkość i smak owoców, a także wygodę pielęgnacji. Jak wskazuje nazwa, pędy nie posiadają kolców, które ranią dłonie, np. w czasie zbiorów. Odmiana pochodzi ze Szkocji, wyhodowano ją w 1988 roku. W ogrodzie można ją wykorzystać do zasłonięcia mało atrakcyjnych miejsc.

 

Charakterystyka jeżyny bezkolcowej 'Loch Ness'

Krzew osiąga zwykle do 3m wysokości i mocno rozrasta się wszerz. Tworzy wzniesione, sztywne, gładkie pędy pokryte dłoniastodzielnymi liśćmi. Kwitnie od maja do czerwca. Kwiaty są białe lub lekko zaróżowione. Przyciągają zapylacze.

 

Owoce

Owoce są bardzo duże (jedne z największych w obrębie gatunku), wydłużone, błyszczące, czarne. Pojedynczy owoc może mieć wagę nawet do 5g. Smak jest kwaskowaty, bardzo przyjemny i aromatyczny. Owoce nadają się do bezpośredniego spożycia i na przetwory. Dobrze przechowują się. Z jednej rośliny można średnio uzyskać 6kg plonu. Jeżyna owocuje nierównomiernie od sierpnia (najbardziej intensywnie) aż do przymrozków

 

Uprawa jeżyny bezkolcowej 'Loch Ness'

Jeżynę powinno się uprawiać w miejscu słonecznym, w żyznej, próchniczej, umiarkowanie wilgotnej glebie o odczynie lekko kwaśnym. Optymalny termin sadzenia to jesień i wiosna. Sadzonki umieszcza się ok. 3cm głębiej niż rosły w szkółce. Zaleca się zostawić roślinie trochę przestrzeni (odległość sadzenia nawet co 2m). Krzew jest w pełni odporny na mróz. Owocuje na pędach dwuletnich. 'Loch Ness' należy prowadzić na podporach. Główne cięcie wykonuje się na przedwiośniu. Skraca się wtedy główne pędy do wys. 1,7m, a boczne do długości 30-40cm. Latem pędom jednorocznym warto przyciąć wierzchołki, to pobudzi je do krzewienia. Po zbiorach wycina się te pędy, na których jeżyna już owocowała.

 

Zapylacze

Jeżyna bezkolcowa nie potrzebuje zapylaczy, jest samopylna.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium