KALINA JAPOŃSKA PINK BEAUTY W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 18,00 zł 18.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Kalina japońska ‘Pink Beauty’ (Viburnum plicatum) to rozłożysty krzew ozdobny z liści, kwiatów i owoców. Odmiana otrzymała w 2002 roku wyróżnienie Award of Garden Merit przyznane przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

 

Charakterystyka kaliny japońskiej ‘Pink Beauty’

Kalina japońska ‘Pink Beauty’ dorasta do 1,5-2 m wysokości, ale mocno rozrasta się na szerokość (nawet 2-3 m). Pędy są ułożone pionowo, niekiedy tworzą charakterystyczne piętra. Liście są owalne, z wyraźnym unerwienie, mniejsze niż u typowego gatunku. Jesienią przebarwiają się na czerwono-purpurowo. Kwiaty są drobne, pięciopłatkowe zebrane w płaskie kwiatostany o średnicy 10 cm. Początkowo mają barwę białą, wraz z przekwitaniem przebarwiają się na kremowo i różowo. O drugiej połowy lata dojrzewają okrągłe owoce – jagody. Niedojrzałe są czerwone i różowe, wraz z dojrzewaniem zmieniają barwę na fioletową, następnie granatową po prawie czarną.

 

Kiedy kwitnie kalina japońska?

Kalina japońska ‘Pink Beauty’ zakwita najczęściej na przełomie maja i czerwca. Kwitnie przez czerwiec.

 

Uprawa kaliny japońskiej

Kalinę japońską zaleca się uprawiać na stanowiskach słonecznych do półcienistych. Toleruje przeciętne ogrodowe gleby. Najlepsze są podłoża żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Jest mrozoodporna, ale młode krzewy zaleca się osłaniać (przez 2-3 lata uprawy). Sadzonki kaliny japońskiej ‘Pink Beauty’ można sadzić od wiosny do jesieni, w odległości od 2-2,5 m od innych roślin. W czasie długotrwałych susz zaleca się ją podlewać.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Kalina japońska ‘Pink Beauty’ to oryginalny krzew, który dodaje uroku każdemu ogrodowi. Warto sadzić go w wydzielonym miejscu na trawniku, przy ogrodzeniach i obiektach małej architektury. Nadaje się do tworzenia krzewiastych kompozycji – z innymi kalinami, a także czeremchami, bzami czarnymi, lilakami, jaśminowcami i wieloma innymi gatunkami.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium