KALINA KORALOWA ROSEUM W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 18,00 zł 18.00
Ocena: 4.5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Kalina koralowa ‘Roseum’ (Viburnum opulus) to wysoka odmiana wytwarzająca okazałe kwiatostany. Jest ozdobna z liści i kwiatów, gdyż nie zawiązuje owoców.

 

Charakterystyka kaliny koralowej ‘Roseum’

Kalina koralowa ‘Roseum’ rośnie szybko, a docelowo dorasta do 4 m wysokości. Ma krzaczasty, mało rozłożysty pokrój (2-3 m szerokości). Liście są atrakcyjne, trójklapowe, z wyraźnym unerwieniem, jasnozielone. Jesienią przebarwiają się na żółto i czerwono. Krzew tworzy duże, kuliste kwiatostany (o średnicy do 10 cm), składające się z kwiatów płonnych. Kwitnie na biało.

 

Kiedy kwitnie kalina koralowa?

Kalina koralowa ‘Roseum’ kwitnie w maju.

 

Uprawa kaliny koralowej

Kalinę koralową najlepiej uprawiać w miejscach słonecznych do lekko zacienionych, wtedy najobficiej kwitnie. Toleruje również częściowe zacienienie. Preferuje podłoża żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Radzi sobie na przeciętnych ogrodowych glebach. Jest w pełni mrozoodporna. Sadzonki ‘Roseum’ można sadzić od wiosny do jesieni, co ok. 200-250 cm. Krzew zaleca się podlewać w czasie susz.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Kalinę koralową warto sadzić w kompozycji z krzewami kwitnącymi wczesną wiosną i latem, a także ozdobnymi z owoców. W ten sposób można tworzyć m.in. luźne, żywopłotowe ściany. Efektownie wygląda sadzona przy drzewach. W okresie kwitnienia od razu zwraca na siebie uwagę.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium