KATALPA W DONICY

Wysokość: 30-50 cm.
Stan: Doniczka P11.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 23,20 zł 23.20
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Katalpa zwyczajna, nazywana również surmią bignoniowatą (Catalpa bignonioides) to gatunek ozdobny z liści. Pochodzi z Ameryki Północnej. Wydziela zapach, który jest nielubiany przez komary i kleszcze.

 

Charakterystyka katalpy zwyczajnej

Katalpa zwyczajna to niewysokie drzewo, zwykle nie przekracza 10 m wysokości. Ma dość rozłożysty pokrój. Liście są duże (do 25 cm średnicy), sercowate, jasnozielone. Kwiaty są nieduże, ale zebrane w grupy. Kojarzą się ze storczykami lub kasztanem jadalnym. Mają białą barwę, z „gardzielą” nakrapianą na fioletowo. Wydzielają intensywny, przyjemny zapach. Ozdobą po kwitnieniu są długie, zielone, zwisające strąki o długości do 40 cm.

 

Kiedy kwitnie surmia bignoniowata?

Surmia bignoniowata najczęściej zakwita od drugiej połowy czerwca bądź w lipcu. Kwiaty są miododajne – przyciągają pszczoły.

 

Uprawa katalpy zwyczajnej

Katalpa zwyczajna może być uprawiana na stanowiskach słonecznych do częściowo zacienionych. Preferuje gleby żyzne, próchnicze, przepuszczalne, a jednocześnie umiarkowanie wilgotne, o lekko kwaśnym odczynie. Znosi zanieczyszczenia powietrza. Jest mrozoodporna, jedynie młode drzewka przed nadejściem zimy warto okrywać (na wszelki wypadek). Sadzonki katalpy można sadzić od wiosny do jesieni. Zaleca się zachować dużą odległość od innych drzew bądź wysokich krzewów, nawet 500 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Katalpa nadaje się do ogrodów miejskich, parków i zieleni miejskiej. Pasuje do różnych stylów urządzania. To dobry soliter. Można ją sadzić w rzędach, np. wzdłuż głównej drogi do domu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium