KOLKWICJA CHIŃSKA PINK CLOUD W DONICY

Wysokość: ok. 20-30cm.
Stan: doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 18,90 zł 18.90
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Kolkwicja chińska ‘Pink Cloud’ to odmiana angielska wyelekcjonowana w latach 40-tych ubiegłego wieku. Wyróżnia siew bardzo obfitym kwitnieniem.

 

Charakterystyka kolkwicji chińskiej ‘Pink Cloud’

Kolkwicja chińska ‘Pink Cloud’ dorasta do 2,5-3 m wysokości (przy podobnej szerokości). Zdarza się jednak, że w dobrych warunkach rozrasta się rozłożyście, a szerokość dochodzi do 5 m. Pędy są cienkie, łukowato przewieszające się. Liście są eliptyczne, o gładkich brzegach, lekko owłosione, żywozielone. Jesienią przebarwiają się na purpurowo. Największą ozdobą są drobne, lecz bardzo liczne kwiaty. Są dzwonkowate, o długości 2,5 cm, pięciopłatkowe, białe wewnątrz i różowe na zewnątrz. Pewne walory dekoracyjne mają brązowe, owłosione owocostany pojawiające się po przekwitnięciu.

 

Kiedy kwitnie kolkwicja chińska?

Kolkwicja chińska ‘Pink Cloud’ najczęściej zakwita pod koniec maja i kontynuuje kwitnienie w czerwcu. Kwiaty przyciągają motyle i trzmiele.

 

Uprawa kolkwicji chińskiej

Kolkwicję chińska zaleca się uprawiać w miejscach słonecznych, wtedy najobficiej kwitnie. Toleruje również stanowiska półcieniste. Preferuje gleby żyzne, zasobne w składniki pokarmowe, gliniasto-piaszczyste o odczynie lekko kwaśnym bądź obojętnym. Jest w pełni odporna na mróz. Sadzonki kolkwicji chińskiej ‘Pink Cloud’ można sadzić od wiosny do jesieni, co ok. 3 m. Krzew w czasie susz powinno się podlewać. Raz na kilka lat warto wykonać cięcie odmładzające. 

 

Zastosowanie w ogrodzie

Kolkwicja to jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących późną wiosną, dlatego warto posadzić go w wyeksponowanym miejscu w ogrodzie. Roślinę często wykorzystuje się do tworzenia krzewiastych kompozycji, np. z forsycjami, krzewuszkami, kalinami i jaśminowcami. Nadaje się na rabaty, uprawiany w tyłu jako tło dla niższych roślin. W małych ogrodach może być uprawiany jako soliter, np. w wydzielonym miejscu na trawniku.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium