MAGNOLIA ANN W DONICY

Wysokość: 15-30 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 17,50 zł 17.50
Ocena: 4
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Magnolia ‘Ann’ (Magnolia) to sprawdzona, amerykańska odmiana uprawiana od 1965 roku. Została wyselekcjonowana w U. S. National Arboretum w Waszyngtonie (Francis de Vos i William Kosar, 1965). Zachwyca kolorem kwiatów.

 

Charakterystyka magnolii ‘Ann’

Magnolia ‘Ann’ dorasta do 3,5-5 m wysokości, przy czym po 10 latach uprawy średnio osiąga 3 m. Ma dość rozłożysty, szeroko kulisty pokrój. Cechą charakterystyczną magnolii jest kwitnienie – wytwarza kwiaty jeszcze przed rozwojem liści. Są lejkowate, duże (długość do 10 cm), z zewnątrz różowoczerwone, w środku jasnoróżowe. Liście są jasnozielone, eliptyczne o długości do 10 cm.

 

Kiedy kwitnie magnolia ‘Ann’?

Magnolia ‘Ann’ wytwarza kwiaty na przełomie kwietnia i maja.

 

Uprawa magnolii

Optymalne stanowisko dla magnolii jest widne, ale lekko osłonięte, czyli o dużej ilości światła rozproszonego. Wtedy wciąż obficie kwitnie (tak jak w miejscu silnie nasłonecznionym), lecz jest mniej narażona na skutki suszy. Preferuje podłoża żyzne, próchnicze, przepuszczalne, a jednocześnie umiarkowanie wilgotne. W czasie długotrwale utrzymującej się bezdeszczowej pogody krzew zaleca się nawadniać. Warto stosować ściółkowanie, a przed zimą dokładać dodatkowe warstwy ściółki. Krzew nie lubi przesadzania. Sadzonki magnolii ‘Ann’ można sadzić w ogrodzie od wiosny do wczesnej jesieni w odległości ok. 2 m od innych roślin.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Magnolia w czasie kwitnienia jest spektakularną ozdobą ogrodu, dlatego warto uprawiać ją w wyeksponowanym miejscu. Po kwitnieniu wygląda naturalnie, warto ją łączyć z krzewami i wysokimi bylinami kwitnącymi w późniejszym okresie. Dobrze sprawdza się jako soliter.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium