MAGNOLIA BETTY W DONICY

Wysokość: 15-30 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 17,50 zł 17.50
Ocena: 3.22
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Magnolia ‘Betty’ (Magnolia) to jedna z ośmiu odmian mieszańcowych wyselekcjonowanych w 1965 roku w U. S. National Arboretum w Waszyngtonie (Francis de Vos i William Kosar). W ciągu kilku dekad zdobyła ogromną popularność w wielu regionach świata, także w Polsce.

 

Charakterystyka magnolii ‘Betty’

Magnolia ‘Betty’ dorasta do 4-5 m wysokości. Po 15 latach uprawy osiąga średnio 3-4 m. Największą ozdobą krzewu są spektakularne kwiaty, które osiągają średnicę do 30 cm. Pąki są purpurowoczerwone. Kwiaty po rozwinięciu mają intensywnie różową barwę z zewnątrz i jasnoróżową w środku. Liście są eliptyczne, zaostrzone na końcu, jasnozielone, długie (do 15 cm).

 

Kiedy kwitnie magnolia ‘Betty’?

Magnolia ‘Betty’ kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Zakwita jeszcze przed rozwojem liści.

 

Uprawa magnolii

Magnolia najlepiej rozwija się (i obficie kwitnie) w miejscach widnych, o dużej ilości światła rozproszonego. Preferuje podłoża żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Sadzonki magnolii ‘Betty’ zaleca się sadzić w ogrodzie od wiosny do jesieni, w odległości ok. 150 cm od innych roślin. Stanowisko powinno być przemyślane, gdyż krzew nie lubi przesadzania. W czasie susz krzew zaleca się podlewać. Dobrze reaguje na ściółkę. Należy ją w szczególności stosować przed nadejściem zimy jako ochronę dla korzeni.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Magnolia w czasie kwitnienia to spektakularny krzew, po kwitnieniu też zachowuje pewne walory dekoracyjne. Dlatego warto uprawiać go w wyeksponowanym miejscu, ale jednocześnie komponować z gatunkami, które pełnię swojej krasy uzyskują w późniejszych okresach, np. późną wiosną i latem. Magnolia pasuje faktycznie do wszystkich ogrodów niezależnie od obranego stylu urządzania.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium