MALINA AUTUMN BLISS W DONICY

Wysokość: ok. 20-40cm.
Stan: doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,90 zł 15.90
Ocena: 4.5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Malina ‘Autumn Bliss’ jest odmianą późną, jesienną. Z powodzeniem może być hodowana w ogrodach profesjonalistów, jak i amatorów. Krzew nie ma specjalnych wymagań glebowych i jest mrozoodporny. Może być uprawiany w każdym rejonie Polski. Zyskała nagrodę AGM z RHS, przyznawaną przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

 

Charakterystyka krzewu 

Malina ‘Autumn Bliss’ osiąga wysokość od 1 m do 1,5 m. Z tego względu czasami wymaga zastosowania podpórki. Ma drobne, białe kwiaty. Zbiory przeprowadza się jesienią. Krzew ceniony jest ze względu na łatwość uprawy i obfitość plonów. Owoce krzewu są duże i słodkie. Dodatkową zaletą są niemal bezkolcowe pędy, które ułatwiają zbiory.

 

Owoc 

Malina jest słodkim owocem deserowym, który najlepiej smakuje zerwany prosto z krzaczka. Doskonale nadaje się jako dodatek do wszelkiego rodzaju deserów. Ponadto można z niej zrobić przetwory takie jak dżemy czy kompot. Odmiana ‘Autumn Bliss’ daje duże i czerwone owoce o słodkim smaku. Dojrzewa już w sierpniu, jednak zbiory mogą trwać nawet trzy miesiące.

 

Uprawa 

Krzew sprzedawany jest w doniczce. Może być sadzony przez cały rok. Jeśli posadzisz go jesienią, warto na zimę usypać kopczyk nad korzeniami. Malina ‘Autumn Bliss’ preferuje stanowiska słoneczne. Gleba powinna być żyzna i próchnicza o odczynie lekko kwaśnym. Roślina nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Należy pamiętać o regularnym, ale nieobfitym podlewaniu. Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna. Owocuje na pędach jednorocznych. 

 

Zapylacze 

Krzew jest samopylny. Nie wymaga zatem zapylaczy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium