MALINOJEŻYNA TAYBERRY MEDANA W DONICY

Wysokość: ok. 20-40cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 25,90 zł 25.90
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Tayberry Medana to hybryda maliny i jeżyny, uważana za jedną z najlepszych odmian malinojeżyn. Jej nazwa pochodzi od wioski Medana w Słowenii.

 

Charakterystyka krzewu

Krzew Tayberry Medana osiąga docelową długość pędów nawet do 1,7 metra. Pędy te posiadają kolce, choć nie stanowią one przeszkody w procesie zbioru owoców. Konieczne jest ich podpieranie, ponieważ są one mniej sztywne w porównaniu do innych gatunków.

 

Owoc

Tayberry Medana wytwarza długie, duże owoce, które są prawie dwukrotnie większe od typowych malin. Owoce te przyjmują ciemnoczerwoną barwę w końcowym stadium dojrzewania, co jest najlepszym momentem na ich spożycie. Charakteryzują się one słodkim i aromatycznym smakiem. Krzew ten obfituje w plony, przewyższając nawet odmianę Loganberry. Owoce Tayberry Medana doskonale nadają się do produkcji dżemów, przetworów, a także do spożycia na surowo. Termin zbioru przypada na lipiec lub sierpień, a dorosły krzew może dostarczyć nawet 4 kg owoców.

 

Uprawa

Sadzonki malinojeżyn powinno się sadzić, zachowując odstęp wynoszący około 1,5 metra między nimi. Warto pamiętać, że wszystkie odmiany malinojeżyn, w tym Tayberry Medana, potrzebują osłony na zimę. Tayberry Medana nie wytwarza odrostów korzeniowych, a owoce owocują na pędach dwuletnich. Dlatego po zbiorze należy przyciąć pędy, na których już były owoce, pozostawiając te jednoroczne.

 

Zapylacze

Malinojeżyny są roślinami samopylnymi, co oznacza, że nie wymagają obecności innych odmian w pobliżu, aby owocować.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium