MALINOJEŻYNA TAYBERRY W DONICY

Wysokość: ok. 20-40cm.
Stan: doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 25,90 zł 25.90
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Malinojeżyna Tayberry jest krzyżówką malinojeżyny 'Logan' z czarną maliną. Można więc powiedzieć, że jest to mieszaniec maliny, jeżyny i czarnej maliny.
Pochodzi ze Szkocji. Uważa się, że jest to najlepsza odmiana dostępna w Polsce. Cieszy się także dużą popularnością.

 

Owoc

Rodzi duże(4 cm długości), podłużne owoce z ciemnoczerwoną skórką. Dojrzałość zbiorcza przypada od połowy lipca do końca sierpnia. Rodzi soczyste, aromatyczne i słodkie owoce. Jest to odmiana bardzo plenna, z dorosłego krzewu można zebrać nawet 4kg. Malinojeżynę można także przetwarzać np. na konfitury czy kompoty.

 

Krzew

Silnie rośnie, docelowa wysokość to nawet 2m. Nie wytwarza odrostów z korzeni, co ją wyróżnia. Tworzy długie, wygięte pędy bez kolców, co jest dobrym ułatwieniem podczas zbioru. Kwitnie w czerwcu białymi kwiatami.

 

Uprawa

Pędy malinojeżyny należy okrywać przed zimą, gdyż nie jest to roślina w pełni mrozoodporna, za to jest dobrze odporna na choroby. Tayberry owocuje na pędach dwuletnich.
Wymaga podpór w postaci np. kratek czy rozłożonych drutów. Wytwarza długie pędy, warto więc skracać te pokładające się na ziemi. Zaleca się stanowisko słoneczne. Rośnie w większości gleb, najlepsza jest jednak o odczynie lekko kwaśnym.

Malinojeżyny są samopylne.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium