MĘCZENNICA VICTORIA W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 20,50 zł 20.50
Ocena: 3
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Męczennica ‘Victoria’ (Passiflora) to jedna z najpiękniejszych odmian wytwarzająca kwiaty o oryginalnej barwie. Kojarzą się z koroną cierniową, dlatego pnącze jest potocznie nazywane Kwiatem Męki Pańskiej.

 

Charakterystyka męczennicy ‘Victoria’

Męczennica ‘Victoria’ zazwyczaj wytwarza pędy o długości do 1 m. Są gęsto pokryte dużymi, trójdzielnymi liśćmi i wąsami czepnymi. Największą ozdobą są jednak kwiaty o średnicy 6-8 cm wyrastające w kątach liści. Mają intensywnie różową barwę. W centralnej części znajdują się liczne pręciki ułożone na planie koła. Kwiaty wydzielają lekki, przyjemny zapach. Po kwitnieniu zawiązuje kuliste owoce o pomarańczowożółtej barwie. Są jadalne dla człowieka – bogate m.in. witaminę C. Aromatem kojarzą się z marakują.

 

Kiedy kwitnie męczennica?

Męczennica ‘Victoria’ zazwyczaj kwitnie od końca czerwca do września. Termin kwitnienia pnączy uprawianych w trybie całorocznym w mieszkaniu może być różny.

 

Uprawa męczennicy

Męczennica ‘Victoria’ lubi miejsca widne, ale o dużej ilości światła rozproszonego. Należy unikać stanowisk bezpośrednio nasłonecznionych (zwłaszcza w pomieszczeniu) oraz zacienionych. Lubi podłoże żyzne, próchnicze, przepuszczalne. Uprawia się ją w pojemnikach, na dnie należy zastosować drenaż. Podlewanie jest umiarkowane – nie można przesuszyć, ale także nadmiernie zalewać bryły korzeniowej. Sadzonki męczennicy ‘Victoria’ najlepiej sadzić lub przesadzać od wiosny do jesieni (przesadzanie poza okresem kwitnienia).

 

Zastosowanie w ogrodzie

Męczennice uprawia się w ogrodzie, na balkonie i tarasie od późnej wiosny do jesieni, przez pozostałą część roku powinna znajdować się w pomieszczeniu, które nie jest narażone na mrozy. Często sadzi się ją w wiszących pojemnikach.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium