MINI MORELA APRIGOLD

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: ok. 40cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: sadzonka kopana z gruntu.
Cena: 29,99 zł 29.99
Ocena: 4.36364
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Mini Morela ApriGold to najlepszy wybór dla osób które nie mają dużo wolnej przestrzeni w ogrodzie, a chcą się cieszyć wystarczającą ilością owoców. Może być również z powodzeniem uprawiana w donicy, po uprzednim przesadzeniu, do większej

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie do ok. 1m wysokości. Tworzy średnio zagęszczoną, kulistą koronę, skierowaną ku górze, zajmującą 3/4 wysokości drzewa. Wiosną pojawiają się liczne, białe i duże kwiaty

 

Owoc

Owoce są jasno żółte z pomarańczowym rumieńcem. W smaku mają miodowy posmak. Rozmiarem dość duże, bo nie odbiegają od tych ze standardowych drzew, jest ich co prawda o wiele mniej, ale i tak obficie. Mogą być jedzone na surowo lub przeznaczone np. na przetwory.

 

Uprawa

Drzewko uprawiane w donicy warto przenosić na zimę do chłodnego pomieszczenia (należy je wtedy także ostatni raz obficie podlać). Jeżeli uprawiana jest w gruncie to warto zabezpieczyć ją dodatkowo włókniną na zimę. Nie zapada na choroby. Dobrze znosi suszę, ale warto sadzonkę podlewać. Wiosną należy drzewko dokarmiać, najlepiej nawozami ekologicznymi. Sadzonka lubi ziemię lekko kwaśną lub obojętną. Preferuje miejsca słoneczne lub półcieniste. 

 

Zapylacze

Mini Morela Aprigold jest samopylna.
 
 

Opinie o produkcie (3)

19 października 2023

Sadzonka mini moreli ku mojemu zaskoczeniu przyszła o wiele wyższa w doskonałej kondycji.Super zabezpieczony towar! Już posadzona i czekam na pierwszy owoc bo ma już kilka pąków .Polecam szkółkę za ich profesjonalizm.

28 kwietnia 2024

Otrzymałam bardzo ładną sadzonkę. Już jest posadzona w donicy. Bardzo Wam dziękuję z całego serca i polecam, bo warto.

30 kwietnia 2024

Sadzonka bardzo ładna. Posadzona w donicy. Czekam na plony. Polecam szkółkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium