MINI NEKTARYNA RUBIS

Podkładka: Siewka mandżurska.
Wysokość: ok. 50cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: sadzonka kopana z gruntu.
Cena: 29,99 zł 29.99
Ocena: 4.8
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Mini Nektaryna 'Rubis' to świetna propozycja dla posiadaczy działek, bowiem sadzonka dorasta do wysokości ok. 1m. Ciekawie ozdobi także balkony. Nektaryna 'Rubis' kwitnie na początku kwietnia wytwarzając duże i różowe kwiaty. Wytwarza średniej wielkości, podłużne liście.

 

Owoc


Rodzi duże owoce o żółtej skórce z czerwonym rumieńcem. W smaku soczyste, słodkie i pyszne. Pestka dobrze odchodzi od miąższu. Owoce można zbierać już w sierpniu. Plon jest obfity jak na drzewko o niewielkim rozmiarze.

 

Uprawa


Wygaga żyznej, próchniczej gleby o pH=6,5-7. Mini drzewka owocowe uprawiane w doniczkach trzeba przenosić na czas zimy do pomieszczenia(najlepiej chłodnego), gdyż bryła korzeniowa może przemarznąć. Roślinę warto przenieść także podczas zapowiadanych przymrozków do pomieszczenia, aby kwiaty nie przemarzły, jest to duży atut w odróżneniu od odmian uprawianych w gruncie. Przy uprawie doniczkowanej należy pamiętać o odchwaszczaniu, podlewaniu i nawożeniu, ponieważ sadzonka ma wtedy ograniczony dostęp do mikroelementów. Przy nawożeniu sprawdzi się zwykły biohumus lub nawóz wieloskładnikowy. Sadzonka nie wymaga przycinania, choć warto od czasu usunąć zbyt zagęszczone pędy, aby korona była lepiej doświetlona.

Odporność: Odmiana dobrze odporna na mróz i choroby.

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium