MISKANT CHIŃSKI FLAMINGO W DONICY

Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 16,00 zł 16.00
Ocena: 2.66667
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Miskant chiński ‘Flamingo’ (Miscanthus sinensis) zachwyca od lata przez jesień i całą zimę. Nadaje kolorytu ogrodowi w okresie, gdy na zewnątrz dominuje szarość. Warto uprawiać go na rabatach, ale także w wielu innych zielonych zakątkach.

 

Charakterystyka miskanta chińskiego ‘Flamingo’

Miskant ‘Flamingo’ tworzy kępy równowąskich liści o szerokości do 80cm i wysokości do 120cm. W czasie kwitnienia dorasta do 180cm. Liście są łukowato wygięte, o barwie szarozielonym z białym paskiem pośrodku. Jesienią przebarwiają się na żółto, pomarańczowo i brązowo. Trawa ozdobna ma fontannowy pokrój. Rusza ze wzrostem późno, najczęściej dopiero w maju, ale rośnie szybko.

 

Kiedy kwitnie miskant chiński?

Kwiatostany miskanta chińskiego ‘Flamingo’ pojawiają się dość późno, dopiero od drugiej połowy sierpnia. Początkowo okazałe wiechy mają ażurowy wygląd, są delikatne i mają różowo-srebrzystą barwę. Po przekwitnięciu stają się puszyste, a jednocześnie bieleją.

 

Uprawa miskanta chińskiego

Miskanty chińskie uprawiane na stanowiskach słonecznych są najlepiej wybarwione, ale w rzeczywistości dobrze radzą sobie także w lekkim zacienieniu. Podłoże powinno być żyzne, próchnicze, przepuszczalne i jednocześnie umiarkowanie wilgotne. ‘Flamingo’ zaleca się okrywać w pierwszym roku po posadzeniu. Sadzonki kupowane w pojemnikach z uformowaną bryłą korzeniową można sadzić przez cały sezon, jednak optymalne terminy to jesień i wiosna. W czasie długotrwale utrzymujących się okresów bezdeszczowych trawę ozdobną zaleca się podlewać. Najlepszym terminem cięcia jest wczesna wiosna.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Miskant chiński ‘Flamingo’ podobnie jak inne odmiany to jedna z najlepszych propozycji na dekorację rabat bylinowych i mieszanych. Warto sadzić je z tyłu lub w środku - w przypadku rabat opartych na planie koła, a zakładanych na wydzielonym miejscu trawnika. Ponadto miskant jest wykorzystywany do ozdoby oczek wodnych, ogrodzeń, ścian i elementów małej architektury.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium