MISKANT CHIŃSKI KLEINE FONTANE W DONICY

Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 16,00 zł 16.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Miskant chiński ‘Kleine Fontane’ (Miscanthus sinensis) to względnie niska trawa, którą warto zdobić rabaty lub wykorzystać do dzielenia ogrodowych zakątków. Zachwyca kępami liśćmi, a także spektakularnymi kwiatostanami.

 

Charakterystyka miskanta chińskiego 'Kleine Fontane'

Miskant chiński ‘Kleine Fontane’ nie osiąga dużych rozmiarów jak na przedstawiciela rodzaju Miscanthus. Należy do najniższych odmian. Kępy liści dorastają średnio do 100cm. W czasie kwitnienia osiąga ok. 160cm wysokości. Ma smukły, fontannowy pokrój. Szerokość kęp wynosi 60-80cm. Liście są ciemnozielone, z białym paskiem pośrodku. Jesienią przebarwiają się na żółto, miedziano i brązowo. Okazałe, puszyste kwiatostany są początkowo różowobiałe, później przebarwiają się na srebrzystobiało.

 

Kiedy kwitnie miskant chiński?

Miskant ‘Kleine Fontane’ należy do odmian wcześnie kwitnących. Kwiatostany pojawiają się już w pierwszej połowie sierpnia.

 

Uprawa miskanta chińskiego

Miskant chiński preferuje miejsca słoneczne, ale znosi również lekkie zacienienie. Podłoże powinno być żyzne, próchnicze umiarkowanie wilgotne. Warto wzbogacać je kompostem. Sadzonki najlepiej sadzić pod koniec lata, jesienią lub wiosną. Prawidłowa odległość pomiędzy miskantami wynosi 70-80cm. Odmiana raczej nie wymaga podpierania palikami. Przed nadejściem zimy trawy ozdobne zaleca się ściółkować. W szczególności dotyczy to młodych roślin oraz uprawy w chłodniejszych rejonach Polski. Suche fragmenty ścina się wiosną, przed ruszeniem wegetacji.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Miskant chiński ‘Kleine Fontane’ ze względu na niski wzrost nadaje się do uprawy pojemnikowej, np. na balkony i tarasy. Ponadto to dobra dekoracja rabat i oczek wodnych. Warto uprawiać go w szpalerach, np. przy ogrodzeniach i wzdłuż nawierzchni. Nadaje się do dzielenia poszczególnych części ogrodu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium