MISKANT CHIŃSKI VARIEGATUS W DONICY

Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 16,00 zł 16.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Miskant chiński ‘Variegatus’ (Miscanthus sinensis) wyróżnia się na tle innych traw ozdobnych jasnym, paskowanym wybarwieniem liści. W polskim klimacie zakwita rzadko, ale pomimo tego jest uważana za jedną z najpiękniejszych odmian.

 

Charakterystyka miskanta chińskiego ‘Variegatus’

Miskant chiński ‘Variegatus’ tworzy wzniesione, przewieszające się kępy o fontannowym pokroju. Ulistnienie jest oryginalne. Liście są długie, dość szerokie, zielone z jasnożółtymi bądź kremowymi paskami. Jesienią przebarwiają się na żółto. Osiągają ok. 150cm wysokości. W czasie kwitnienia trawa ozdobna dorasta do 200m. Wiechowate kwiatostany początkowo są czerwonawe, z czasem jaśnieją i nabierają srebrzystej barwy.

 

Kiedy kwitnie miskant chiński?

Miskant ‘Variegatus’ ma późny termin kwitnienia – dopiero od października. To główny powód braku kwitnienia, gdyż roślina może nie zdążyć wytworzyć pędów z kwiatami przed nadejściem ochłodzeń. Czasem zakwita w czasie długich, ciepłych jesieni, ale raczej traktuje się ją jako odmianę ozdobną z liści.

 

Uprawa miskanta chińskiego

Miskant chiński zaleca się sadzić jesienią lub wiosną, co ok. 120cm. Odmiana ‘Variegatus’ gorzej reaguje na prażące słońce od innych odmian, a jednocześnie nie lubi zacienienia. Najlepiej wybierać miejsca dobrze oświetlone, ale wolne od bezpośrednich promieni słonecznych. Preferuje podłoża żyzne, próchnicze o odczynie od obojętnego do lekko kwaśnego. Odmianę warto komponować z innymi miskantami, o ciemnozielonych liściach. Miskanty zaleca się ściółkować przed nadejściem zimy.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Miskant ‘Variegatus’ efektownie wygląda na rabatach i w pobliżu oczek wodnych. Ponadto nadaje się na szpalery. Można go wykorzystać do zasłaniania mniej atrakcyjnych miejsc. Rozjaśnia poszczególne zakątki w ogrodzie i nadaje im większego kolorytu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium