MISKANT CHIŃSKI ZEBRINUS W DONICY

Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 16,00 zł 16.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Miskant chiński 'Zebrinus' (Miscanthus sinensis) to odmiana wyróżniająca się, o prążkowanych liściach. Ma wysokie walory dekoracyjne. Siła wzrostu jest typowa dla gatunku. Miskant otrzymał w 2001 roku wyróżnienie AGM (Award of Garden Merit) za szczególne walory ogrodowe.

 

Charakterystyka miskanta chińskiego ‘Zebrinus’

Największą ozdobą miskanta ‘Zebrinus’ są prążkowane liście. Na ciemnozielonych blaszkach liściowych (ze srebrzystym nerwem głównym) występują gęste, jasnożółte, poprzeczne paski. Kontrast barw jest bardziej widoczny niż u innych odmian należących do Miscanthus sinensis. Jesienią liście przebarwiają się na żółto i pomarańczowo. Kępy dorastają do 150cm wysokości. Kwiatostany są wiechowate, osadzone na szczycie pędów. Początkowo są dość zwarte i mają różowo-czerwoną barwę. Wraz z przekwitaniem stają się bardziej puszyste i bledną. W czasie kwitnienia roślina osiąga do 200cm wysokości.

 

Kiedy kwitnie miskant chiński?

Miskant ‘Zebrinus’ zakwita w sierpniu, zwykle od drugiej połowy. Wiechy są efektowną dekoracją niemal przez całą zimę.

 

Uprawa miskanta chińskiego

Miskant chiński najlepiej wybarwia się w miejscach słonecznych, a dotyczy to m.in. odmiany ‘Zebrinus’, która w takich warunkach ma atrakcyjniej wybarwione liście. Trawa ozdobna preferuje gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Optymalny termin sadzenia to jesień lub wiosna. Rośliny warto sadzić co ok. 100cm. Przed zimą podłoże wokół miskantów ściółkuje się, natomiast wiosną należy ściąć zaschnięte fragmenty.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Trawy ozdobne to jedna z najpiękniejszych, naturalnych ozdób rabat – nie inaczej jest z miskantami. W dodatku odmiana ‘Zebrinus’ wprowadza do ogrodu egzotykę i orientalny charakter. Efektownie wygląda sadzona w grupach, np. w formie szpalerów. Nadaje się do tworzenia średnio-wysokich żywych ścian, np. oddzielających poszczególne zakątki ogrodu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium