🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

MISKANT OLBRZYMI W DONICY

Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 25,00 zł 25.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Miskant olbrzymi (Miscanthus giganteus) to prawdziwy gigant w świecie traw ozdobnych. To krzyżówka miskanta chińskiego z miskantem cukrowym. Świetnie zasłania mniej atrakcyjne miejsca w ogrodzie, nadaje się do tworzenia oryginalnych ścian żywopłotowych.

 

Charakterystyka miskanta olbrzymiego

Miskant olbrzymi z reguły przekracza 250cm, a nierzadko jego wysokość dochodzi do 350cm (w czasie kwitnienia). Wykształca liście równowąskie, ciemnozielone (długie do 100cm) i dość szerokie (2-2,5cm). Tworzą gęste kępy, przewieszające się u góry. Kwiatostany są okazałe, początkowo zwarte i różowe, później puszyste i srebrzystobiałe.

 

Kiedy kwitnie miskant olbrzymi?

Z założenia miskant olbrzymi zakwita późnym latem, głównie we wrześniu. Niestety w Polsce zakwita nieregularnie, rzadko. Kwiatostany pojawiają się raczej w cieplejszych rejonach. Dlatego gatunek traktuje się jako ozdobny z liści.

 

Uprawa miskanta olbrzymiego

Miskant olbrzymi najlepiej sadzić wiosną, opcjonalnie pod koniec lata. Preferuje stanowiska słoneczne. Prawidłowa rozstawa wynosi 100-120cm. Toleruje różne typy gleb poza skrajnymi – suchymi, piaszczystymi i ciężkimi, podmokłymi. Jest wrażliwy na suszę, w czasie długo utrzymującej się bezdeszczowej pogody zaleca się go podlewać. Miscanthus giganteus warto ściółkować w pierwszym roku uprawy. Gatunek jest mrozoodporny. Ze względu na wysokość może wymagać podpór. Nie wymaga nawożenia. Wiosną ścina się zeszłoroczne, zaschnięte liście.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Miskant stanowi świetne tło, jednolite tło dla niższych gatunków, np. bylin. . Efektownie komponuje się także z innymi trawami ozdobnymi, np. ostnicami i miskantami chińskimi. Nadaje się do zasłaniania niezbyt estetycznych zakątków, ścian i murów. Może być uprawiany jako żywopłot (swoją rolę pełni dopiero od lata, gdy kępy osiągną odpowiednią wysokości). Wprowadza do ogrodu pewną dzikość i naturalność.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium