ORZECH LASKOWY CUD Z BOLLWILLER

Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 19,50 zł 19.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Leszczyna ‘Cud z Bollwiller’ charakteryzuje się silnym wzrostem. Dorasta do 6m wysokości. Wytwarza dużą, rozłożystą, ale średnio zagęszczoną koronę. Liście są bardzo duże, nawet do 15cm długości. Kwitnie dość późno, na przedwiośniu. Odmiana jest odporna na niskie temperatury.

 

Orzechy ‘Cud z Bollwiller’

Orzech laskowy ‘Cud z Bollwiller’ wytwarza bardzo duże, stożkowate owoce, o długości do 26mm. Mają szeroką podstawę. Okrywa owocowa jest zwykle długości orzecha. Skorupy są średnio twarde, kruche. Dojrzałe orzechy łatwo wypadają z okryw. Odmiana ‘Cud z Bollwiller’ wcześnie wchodzi w owocowanie, jednakże orzechy dojrzewają późno. Są gotowe do zbioru pod koniec września lub na początku października.

 

Uprawa orzecha laskowego ‘Cud Bollwiller’

Orzech laskowy ‘Cud Bolwiller’ jest łatwy do uprawy. Ma małe wymagania glebowe. Należy jedynie unikać gleb podmokłych i lekkich. Zalecana rozstawa sadzenia: 4 x 5m. Sadzonki zaleca się umieszczać w gruncie jesienią lub wiosną. Odmiana charakteryzuje się dużą odpornością na wielkopąkowca leszczynowego.

 

Zapylacze

‘Cud Bollwiller’ jest dobrym zapylaczem dla innych odmian leszczyny. Jednocześnie warto posadzić przy nim zapylacz, dla maksymalizacji plonowania.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium