🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

ORZECH LASKOWY GARIBALDI

Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 19,50 zł 19.50
Ocena: 1
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Garibaldi to odmiana angielska, wyselekcjonowana przez R. Webba w Calcot Garden. Jest mieszańcem pochodzącym od leszczyny długookrywowej. Jest polecana do ogrodów ze względu na słaby wzrost, a do produkcji towarowej z uwagi na wysoką plenność.

 

Opis orzecha laskowego ‘Garibaldi’


‘Garibaldi’ to odmiana o względnie wolnym wzroście. Finalnie osiąga 4-4,5m wysokości. Korona jest gęsta, odwrotnie stożkowana. Liście są średniej wielkości, o długości dochodzącej do 12cm. Kwitnie średnio wcześnie, pod koniec zimy.

 

Orzechy ‘Garibaldi’

‘Garibaldi’ wytwarza owoce duże lub średniej wielkości. Osiągają długość do 26mm. Są silnie wydłużone, o walcowatym kształcie, mocno zwężają się ku wierzchołkowi. Tworzą grona po kilka do kilkunastu sztuk (do 12). Skorupa jest gruba, ale jednocześnie dość krucha. Okrywy owocowe są długie, znacznie dłuższe od orzecha, ściśle przylegające. Orzechy po dojrzeniu łatwo wypadają. Owoce są słodkawe, jędrne, dość soczyste, smaczne. Zbiór orzechów zwykle przypada na drugą połowę września.

 

Uprawa orzecha laskowego ‘Garibaldi’

Odmianę ‘Garibaldi’ zaleca się sadzić w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych. Wymaga ciepłych i zacisznych miejsc. Ma umiarkowane wymagania glebowe – dobrze radzi sobie w przeciętnych podłożach. Nie lubi gleb podmokłych i jałowych. Jest wystarczająco odporna na mróz. Sadzonki umieszcza się w gruncie jesienią lub wiosną, często w rozstawie co 4m. Odległość między rzędami powinna wynosić przynajmniej 5m. Leszczyna jest dość odporna na wielkopąkowca leszczynowego.

 

Zapylacze

W sąsiedztwie ‘Garibaldi’ warto posadzić inną odmianę leszczyny. Chociaż orzech laskowy plonuje uprawiany pojedynczo, wprowadzenie zapylacza lub zapylaczy pozytywnie wpływa na wysokość plonu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium