ORZECH LASKOWY OLBRZYMI Z HALLE W DONICY

Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 3 lata
Stan: donica 3,5l.
Cena: 30,00 zł 30.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Leszczyna, orzech laskowy (Corylus avellana) ‘Olbrzymi z Halle’ to stara, niemiecka odmiana uprawiana od końca XVIII wieku. Została wyselekcjonowana przez C. H. Buttnera  z Halle. Wytwarza duże owoce o stożkowatym kształcie. Jest bardzo plenna. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych odmian leszczyny.

 

Charakterystyka leszczyny ‘Olbrzymi z Halle’

Leszczyna ‘Olbrzymi z Halle’ ma dość silny wzrost. Dorasta średnio do 5,5m wysokości. Korona jest duża, rozłożysta, ale jednocześnie zwarta. Kwitnie dość późno. Odmiana jest wystarczająco odporna na niskie temperatury i średnio odporna na choroby grzybowe.

 

Orzechy ‘Olbrzymi z Halle’

Orzechy odmiany ‘Olbrzymi z Halle’ są duże lub bardzo duże (osiągają różną wielkość). Mają stożkowaty, nieco wydłużony kształt. Ostro zwężają się ku wierzchołkowi. Skorupa jest twarda. Owoc wypełnia ją prawie w całości. Dojrzałe orzechy łatwo wypadają z okryw. Okrywy zwykle są tej samej długości co orzech. ‘Olbrzymi z Halle’ dojrzewa pod koniec września lub na początku października.

 

Uprawa orzecha laskowego ‘Olbrzymi z Halle’

‘Olbrzymi z Halle’ dobrze radzi sobie na przeciętnych glebach. Należy unikać podłoży nadmiernie ciężkich i jałowych. Sadzonki umieszcza się w gruncie jesienią oraz wiosną. Zaleca się stosowanie rozstawy 4 x 5m (na plantacjach towarowych). W warunkach przydomowego ogrodu można sadzić gęściej. Młode leszczyny (np. 1-2 letnie) zaleca się okrywać i osłaniać przed nadejściem zimy.

 

Zapylacze

Posadzenie zapylacza w pobliżu ‘Olbrzymi z Halle’ zwiększa plon. Dobrą odmianą zapylającą jest m.in. ‘Barceloński’.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium