ORZECH LASKOWY WCZESNY DŁUGI

Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 19,50 zł 19.50
Ocena: 5
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Leszczyna, orzech laskowy (Corylus avellana) 'Wczesny długi’ to krzew o szybkim wzroście. Jak wskazuje sama nazwa jest odmianą wczesną. ‘Wczesny Długi’ jest łatwy w uprawie i daje wysoki plon. Warto uprawiać odmianę pod zbiór owoców, ale także dla walorów dekoracyjnych. Nadaje się do tworzenia efektownych szpalerów w ogrodzie.

 

Charakterystyka leszczyny ‘Wczesny Długi’

Odmiana ‘Wczesny Długi’ po 10 latach uprawy osiąga średnio 4-5m wysokości. Tworzy dość luźną i rozłożystą koronę. Pędy są wyprostowane. Liście są sercowate, ząbkowane, z metalicznym połyskiem. Kwiaty są długie, wałkowate, tzw. „kotki”. Kwitnie pod koniec zimy. Orzech laskowy ‘Wczesny Długi’ charakteryzuje się dużą plennością. Jednocześnie jest bardzo dobrze przystosowany do polskiego klimatu.

 

Orzechy ‘Wczesny Długi’

Orzechy leszczyny ‘Wczesny Długi’ są średnie lub duże, mocno wydłużone i walcowate. Okrywa owocowa jest znacznie krótsza od orzechów. Skorupa jest cienka i krucha. Owoc jest duży, prawie w całości wypełnia skorupę. Pokryty jest delikatną, włóknistą skórką. ‘Wczesny Długi dojrzewa’ pod koniec sierpnia lub na początku września.

 

Uprawa ‘Wczesny Długi’

Leszczyna jest łatwa w uprawie. Radzi sobie na różnych stanowiskach, także w słabszych glebach. Należy unikać podłoży ciężkich i podmokłych. Optymalny jest odczyn obojętny lub zbliżony do obojętnego. Sadzonki zaleca się sadzić jesienią lub wiosną, co 4-5m w rzędach oddalonych o 5-6m.

 

Zapylacze

‘Wczesny Długi’ jest odmianą samopylną. Warto ją jednak sadzić wraz z zapylaczami, to dodatkowo poprawi plonowanie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium