ORZECH WŁOSKI (SZCZEPIONY) MARS W DONICY

Wysokość: 30-50 cm.
Stan: Doniczka 4L.
Wiek: 2 lata.
 
Szczepienie orzechów włoskich to metoda rozmnażania, która zapewnia szybsze owocowanie i zachowuje 100% genów, które odpowiadają za dużą wielkość orzechów. W odróżnieniu od rozmnażania z nasion, wymagają jednak okrycia przez pierwszy rok/dwa po posadzeniu, ponieważ w innym wypadku, mogą przemarznąć. Mrozoodporności nabierają dopiero po czasie.
Cena: 70,40 zł 70.40
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Orzech włoski "Mars" został uzyskany przez Czeski Instytut w 1971 roku, w ramach tego samego programu hodowlanego, który dał życie odmianom Saturn i Jowisz.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo to rośnie umiarkowanie silnie i może osiągnąć docelową wysokość nawet 10-12 metrów. Warto jednak rozważyć przycinanie, utrzymując jego wysokość na poziomie około 3,5-4,5 metra.

 

Orzechy

Charakteryzują się wyjątkowym smakiem, który jest delikatnie słodkawy. Skorupka orzecha jest cienka. Orzechy dojrzewają na początku października, a drzewo wykazuje wysoką plenność.

 

Uprawa

Odmiana "Mars" jest znakomicie mrozoodporna, wytrzymując nawet temperatury sięgające -30°C. Ponadto kwitnie późno, co sprawia, że jest odporna na przymrozki w okresie kwitnienia.

 

Zapylacze

To drzewo jest samopylne, co oznacza, że nie potrzebuje obecności innych odmian orzechów włoskich w pobliżu, aby owocować obficie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium