ORZECH WŁOSKI (SZCZEPIONY) U 01 (JACEK) W DONICY

Wysokość: 30-50 cm.
Stan: Doniczka 4L.
Wiek: 2 lata.
 
Szczepienie orzechów włoskich to metoda rozmnażania, która zapewnia szybsze owocowanie i zachowuje 100% genów, które odpowiadają za dużą wielkość orzechów. W odróżnieniu od rozmnażania z nasion, wymagają jednak okrycia przez pierwszy rok/dwa po posadzeniu, ponieważ w innym wypadku, mogą przemarznąć. Mrozoodporności nabierają dopiero po czasie.
Cena: 70,40 zł 70.40
Ocena: 3.55556
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Orzech Włoski U01 to odmiana pochodząca z województwa podkarpackiego, z miejscowości Przeworsk. W szczególności polecana do upraw amatorskich i zbioru ręcznego. Należy do grupy odmian wielkoowocowych Jacków.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie średnio silnie i naturalnie tworzy szeroko rozłożystą koronę. W przyszłości wymaga jednak cięcia, aby zachować wygodną wysokość, np. 3,5-4,5m. Liście są duże i ciemnozielone, dekoracyjne.

 

Orzechy

Jądro jasne, słodkie i nie ciemnieje podczas przechowywania. Nadają się do suszenia. Skorupka jest bardzo cienka, o poszczególnych orzechów nieszczelnie zamknięta. Owocuje na początku października.

 

Uprawa

Dobrze odporna na choroby i mróz.

 

Zapylacze

Odmiana częściowo samopylna, znacznie lepiej owocuje w pobliżu innej odmiany w pobliżu, w szczególności lubi towarzystwo odmian takich jak Broadview, Koszyckiego i Lake.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium