ORZECH WŁOSKI (SZCZEPIONY) U 12 (JACEK) W DONICY

Wysokość: 30-50 cm.
Stan: Doniczka 4L.
Wiek: 2 lata.
 
Szczepienie orzechów włoskich to metoda rozmnażania, która zapewnia szybsze owocowanie i zachowuje 100% genów, które odpowiadają za dużą wielkość orzechów. W odróżnieniu od rozmnażania z nasion, wymagają jednak okrycia przez pierwszy rok/dwa po posadzeniu, ponieważ w innym wypadku, mogą przemarznąć. Mrozoodporności nabierają dopiero po czasie.
Cena: 70,40 zł 70.40
Ocena: 3.11259
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Orzech włoski Jacek U12 pochodzi z okolic Wrocławia. Jest to odmiana wielkoowocowa, należąca do grupy "Jacków".

 

Charakterystyka drzewa

Tworzy wzniesiony pokrój. Docelową wysokość należy korygować przycinaniem, można zachować np. 4m.

 

Orzechy

Jacek U12 wytwarza orzechy dużych rozmiarów, które charakteryzują się wyjątkowym słodkim i aromatycznym smakiem. Skorupka jest średniej grubości i łatwo się rozłupuje, co ułatwia dostęp do jądra, które jest o jasnym odcieniu. Te orzechy doskonale nadają się do suszenia i przechowywania, co pozwoli cieszyć się nimi przez dłuższy czas. Drzewo jest również bardzo plenne, więc możesz spodziewać się obfitych plonów.

 

Uprawa

Odmiana Jacek U12 późno rozpoczyna wegetację, co oznacza, że jest bardziej odporna na wiosenne przymrozki i zmienne warunki pogodowe. Drzewo jest dobrze mrozoodporne.

 

Zapylacze

Jacek U12 to samopylna odmiana orzecha włoskiego, co oznacza, że nie potrzebuje innych odmian w pobliżu, aby wydać obfite owoce. To sprawia, że uprawa tego drzewa jest wyjątkowo łatwa i satysfakcjonująca.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium