PERUKOWIEC PODOLSKI ROYAL PURPLE W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 22,50 zł 22.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Perukowiec podolski 'Royal Purple' (Cotinus coggygria 'Royal Purple') to odmiana wyhodowana w Holandii, ceniona za swoje intensywnie purpurowe liście, które stają się jeszcze ciemniejsze pod wpływem pełnego słońca. Jest to krzew ozdobny idealny do zastosowania w ogrodowych kompozycjach, oferujący nie tylko długotrwałe kwitnienie, ale także łatwość uprawy.

 

Charakterystyka Perukowca Podolskiego 'Royal Purple'

'Royal Purple' wyróżnia się kompaktowym wzrostem i może osiągać wysokość 2-3 metrów. Jego główną ozdobą są ciemnopurpurowe liście, które mogą osiągać do 5-7 cm długości. W okresie letnim, od czerwca do lipca, krzew zdobią puszyste kwiatostany w kolorze różowym do białego, które sprawiają wrażenie unoszącego się dymu, osiągając do 15-20 cm średnicy.

 

Kiedy Kwitnie Perukowiec Podolski 'Royal Purple'

Kwitnienie 'Royal Purple' odbywa się od czerwca do lipca, prezentując obfite, puszyste kwiatostany, które dodają roślinie lekkości i unikalnego uroku.

 

Uprawa Perukowca

Perukowiec 'Royal Purple' najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, gdzie jego liście mogą pełni rozwinąć swój intensywny kolor. Jest odporny na mróz i rośnie najlepiej w dobrze przepuszczalnej glebie o umiarkowanej żyzności. Odmiana ta preferuje gleby o odczynie pH lekko kwaśnym do neutralnego, w zakresie 5.5-7.5. Zaleca się sadzenie sadzonek z przestrzenią co najmniej 2 metrów między nimi, by zapewnić roślinom odpowiednią przestrzeń do rozwoju.

 

Zastosowanie w Ogrodzie

Dzięki swoim dekoracyjnym liściom i kwiatostanom, 'Royal Purple' jest doskonały do tworzenia efektownych akcentów w ogrodzie, zarówno jako soliter, jak i w grupach. Jego intensywnie purpurowe liście są pięknym tłem dla innych roślin, a puszyste kwiatostany dodają ogrodowi lekkości.

 

Perukowiec podolski 'Royal Purple' to wybór dla ogrodników poszukujących rośliny o łatwej uprawie i spektakularnym wyglądzie, która ożywia ogród intensywnymi purpurowymi liśćmi i lekkimi, puszystymi kwiatostanami w okresie letnim.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium