PORZECZKA CZERWONA JONKHEER VAN TETS

Wysokość: ok. 30-40cm.
Wiek: jednoroczna.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie sadzonki na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 10,50 zł 10.50
Ocena: 4.80571
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

Porzeczka czerwona Jonkheer van Tets to Holenderska odmiana. Jedna z najstarszych porzeczek. Ma zastosowanie towarowe i deserowe. Może być uprawiana przez amatorów. Otrzymana w 1931r przez J. Maarse'go w Holandii. Krzyżówka 'Faya Płodna' x 'Scotch'. Uznanie uzyskała w szczególności w krajach europejskich. 

 

Krzew

Cechuje się silnym wzrostem i sporą ilością pędów. Przyjmuje kulisty, spłaszczony, rozłożysty i luźny pokrój. Pędy początkowo barwią się na kolor zielonożółty z czerwonym odcieniem. Starsze pędy przyjmują szarobrązowy kolor. Kwitnie średniej wielkości kwiatami. Odpowiednio przycinana pięknie ozdobi ogród.

 

Owoc

Owoce są duże lub bardzo duże, jak na czerwoną porzeczkę. Mają ładną, wiśniową barwę z połyskiem. Owoce rosną na średniej wielkości, gęsto rozłożonych i długich gronach. Smak to prawdziwy rarytas, słodko-kwaśny, winny i soczysty. Często pojawia się na sklepowych półkach. Wcześnie owocuje, dojrzałość zbiorcza przypada na koniec czerwca/początek lipca. Plonuje średnio obficie. Dojrzewają równomiernie i nie opadają.

 

Uprawa

Odmiana odporna na opadzinę liści, dość dobrze odporna na antraknozę liści. Wcześnie owocuje, przez co kwiaty w niektórym roku mogą być narażone na wiosenne przymrozki, stąd warto wybrać stanowisko odsłonięte od wiatru. Wymaga żyznej, umiarkowanie wilgotnej gleby - w innym przypadku jej kwiaty wierzchołkowe mogą zasychać. Zaleca się stanowisko słoneczne, choć rośnie też w półcieniu. 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium