🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

RHODODENDRON RÓŻANECZNIK CATAWBIENSE GRANDIFLORUM W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 24,50 zł 24.50
Ocena: 4.2525
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Różanecznik, rododendron katawbijski ‘Catawbiense Grandiflorum’ (Rhododendron) to tradycyjna, angielska odmiana uprawiana od pierwszej połowy XIX wieku. Została wyselekcjonowana w szkółce Watererów w Knapp Hill. Zachwyca kwitnieniem.

 

Charakterystyka różanecznika ‘Catawbiense Grandiflorum’

Różanecznik ‘Catawbiense Grandiflorum’ osiąga ok. 3m wysokości. Rośnie wolno, po 10 latach dorasta do 1,5-2m. Największą ozdobą są dzwonkowate, duże kwiaty o średnicy 5- 7,5cm zebrane po kilkanaście w stożkowate kwiatostany. Mają barwę jasnofioletową, ale na jednym z płatków dodatkowo występuje czerwono-żółty, cętkowaty rysunek. Liście są ciemnozielone, skórzaste, zimozielone lub częściowo zimozielone.

 

Kiedy kwitnie różanecznik ‘Catawbiense Grandiflorum’?

Różanecznik ‘Catawbiense Grandiflorum’ zakwita dość późno, ale kwitnie długo i obficie. Kwiaty pojawiają się na początku czerwca, rzadziej pod koniec maja. Kontynuuje kwitnienie w lipcu.

 

Uprawa różanecznika

Rododendrony preferują miejsca widne, ale wolne od bezpośredniego nasłonecznienia. Radzą sobie w częściowym zacienieniu. Zaleca się je sadzić wiosną lub wczesną jesienią. Podłoże powinno być odpowiednio przygotowane. Najczęściej ziemię ogrodową miesza się (glebogryzarką) z piachem i kwaśnym torfem. Optymalny jest odczyn kwaśny (pH=4,5- 5,5). Zaleca się stosować nawozy dla roślin kwasolubnych. W czasie susz wymaga podlewania (nie moczyć nadziemnych części).

 

Zastosowanie w ogrodzie

Różanecznik warto sadzić w osłoniętym miejscu w kompozycji krzewiasto-drzewiastych, np. z innymi odmianami, azaliami, brzozami, pierisami, ostrokrzewami czy sosnami. Ponadto to dobry pomysł na soliter. Standardowo, ze względu na specyficzne wymagania, dekoruje wrzosowiska.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium