ROBINIA AKACJOWA W DONICY

Wysokość: 20-30 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 23,50 zł 23.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Robinia akacjowa (Robinia pseudoacacia), często potocznie i tudzież błędnie nazywana akacją to średnio wysokie drzewo ozdobne z liści i kwiatów. Nazwę otrzymała ku czci Jeana Robina, francuskiego botanika, który w XVII wieku sprowadził ją do Paryża. Gatunek pochodzi z Ameryki Północnej.

 

Charakterystyka robinii akacjowej

Robinia akacjowa osiąga średnio 20-25 m wysokości. Tworzy zaokrągloną, ale luźną koronę. Liście są efektowne, pierzaste, długie (do 30 cm), złożone z kilkunastu jajowatych listków. U blaszki liściowej występują ciernie, początkowo miękkie i elastyczne, z czasem drewniejące i ostre. Są jasnozielone, długo utrzymują barwę. Przebarwiają się na żółto i pomarańczowo, tuż przed opadnięciem. Kwiaty są motylkowe, białe, zebrane w długie (10- 20 cm), zwisające kwiatostany. Wydzielają intensywny, przyjemny zapach. Owocem jest spłaszczony strąk.

 

Kiedy kwitnie robinia akacjowa?

Robinia akacjowa kwitnie od maja do czerwca, średnio przez 10-14 dni. Czasem ponawia kwitnienie latem. To jedna z najważniejszych roślin miododajnych.

 

Uprawa robinii akacjowej

Robinię akacjową zaleca się sadzić w miejscach słonecznych, ale toleruje również częściowe zacienienie. Ma małe wymagania glebowe. Radzi sobie w glebach lekkich, piaszczystych. Jest w pełni mrozoodporna. Dzięki symbiozie z pożytecznymi bakteriami brodawkowymi wiąże azot atmosferyczny. Tym samym nie wymaga nawożenia, a w dodatku wzbogaca podłoże w najważniejszy makropierwiastek. Sadzonki robinii akacjowej można sadzić od wiosny do jesieni w rozstawie co 400-500 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Robinia akacjowa to „obowiązkowe” drzewo w ogrodzie roślin miododajnych. Często uprawia się ja przy ogrodzeniach i konstrukcjach małej architektury. Nadaje się na soliter. Można sadzić ją rzędzie, np. wzdłuż drogi do domu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium