ROZPLENICA JAPOŃSKA BLACK BEAUTY W DONICY

Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 21,80 zł 21.80
Ocena: 4
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Rozplenica japońska, piórkówka japońska ‘Black Beauty’ (Pennisetum alopecuroides) jest jedną z najpiękniejszych traw ozdobnych. W czasie kwitnienia jej ciemne, kłosowate kwiaty kontrastują z żywozielonymi liśćmi.

 

Charakterystyka rozplenicy japońskiej ‘Black Beauty’

Rozplenica japońska ‘Black Beauty’ tworzy potężne kępy o wysokości 80-100cm i średnicy do 120-130cm. Długie, wąskie liście efektownie przewieszają się nadając roślinie regularny, półkulisty pokrój. Jesienią przebarwiają się na żółto-czerwono. Kwiatostany są długie, puszyste, kłosowate, o ciemnej barwie (odcienie czarnego, brązu i fioletowego – w zależności od światła). Wyrastają na długich pędach ponad poziom liści.

 

Kiedy kwitnie rozplenica japońska?

Rozplenica japońska ‘Black Beauty’ zakwita w drugiej połowie lata. Najczęściej kwiatostany pojawiają się w sierpniu i utrzymują się aż do zimy. Pod wpływem jesiennych przymrozków stają się jeszcze bardziej puszyste.

 

Uprawa piórkówki japońskiej

Rozplenica japońska ma małe wymagania glebowe. Radzi sobie na większości gleb, poza podmokłymi. Należy ją sadzić w miejscach słonecznych. Rozstawa sadzenia to ok. 100cm. Jesienią kępy liści warto podwiązywać w chochoły, aby do wnętrza nie dostała się woda. Podłoże wokół kępy zaleca się ściółkować. Wiosną przycina się suche kępki na wys. 10cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Rozplenicę japońską warto sadzić na rabatach (łącząc z bylinami), a także w wydzielonym miejscu na trawniku. Ponadto efektownie wygląda uprawiana w rzędzie, np. na skarpie lub przy murku. Pasuje do różnych stylów urządzania, z wyszczególnieniem ogrodów orientalnych.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium