ŚMIAŁEK DARNIOWY NORTHERN LIGHTS W DONICY

Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 12,50 zł 12.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Śmiałek darniowy ‘Northern Lights’ (Deschampsia caespitosa) należy do najpiękniej wybarwionych traw ozdobnych. Warto wprowadzać go do ogrodu dla zwiększenia kolorytu poszczególnych zielonych zakątków.

 

Charakterystyka śmiałka darniowego ‘Northern Light’

Odmiana ‘Northern Light’ tworzy półkuliste, strzeliste kępy o wysokości 35-50cm. Liście są zielone, z kremowym paskiem i lekkimi różowymi przebarwieniami. Wraz z upływem czasu przebarwiają się – pojawia się na nich więcej różu. Często w jednej kępie występuje jednocześnie wiele barw i odcieni. Śmiałek jest ozdobny także z kwiatostanów. Wykształc bardzo długie, luźne, rozpierzchłe wiechy o beżowej barwie. W czasie kwitnienia przekracza 70cm wysokości.

 

Kiedy kwitnie śmiałek darniowy?

Śmiałek darniowy zakwita w maju lub czerwcu, a kwiatostany utrzymują się do sierpnia lub września. Wykorzystuje się je w suchych bukietach.

 

Uprawa śmiałka darniowego

Śmiałek darniowy najlepiej uprawiać w miejscach słonecznych (najlepsze wybarwienie liści), ale toleruje lekkie zacienienia do półcienia. Znosi przeciętne gleby, chociaż lubi podłoża żyzne i umiarkowanie wilgotne. Nie wymaga nawożenia. Względnie dobrze wytrzymuje susze (nie tak jak niektóre inne trawy ozdobne – np. kostrzewa sina). Jest w pełni mrozoodporny.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Śmiałek darniowy ‘Northern Lights’ uprawia się na rabatach, a także w szpalerach, np. wzdłuż ściany budynku czy ścieżki do domu. W szczególności pasuje do rabat żwirowych. Ponadto nadaje się do uprawy pojemnikowej. Jest efektowną dekoracją balkonów i tarasów.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium