SOSNA GÓRSKA KOSODRZEWINA PUMILIO W DONICY

Wysokość: 20-35 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 16,50 zł 16.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Sosna górska kosodrzewina ‘Pumilio’ (Pinus mugo) to jedna z najbardziej znanych i rozpowszechnionych odmian. Ma atrakcyjny, regularny i gęsty pokrój.

 

Charakterystyka sosny górskiej ‘Pumilio’

Sosna górska kosodrzewina ‘Pumilio’ to niski, rozłożysty krzew. Po 10 latach ma ok. 0,5 m wysokości i 1 m średnicy. Docelowo osiąga do 2 m wysokości przy ok. 3 m średnicy. Pokrój jest płaskokulisty. Pędy są bardzo gęste, wzniesione, lecz z tendencją do pokładania się. Pokrywają je długie, lekko kłujące igły wyrastające w parach. Mają długość 2-4 cm. Kwiaty męskie są drobne, żółto lub czerwone, żeńskie mają postać miniaturowych szyszek.

 

Kiedy kwitnie kosodrzewina?

Kosodrzewina najczęściej zakwita w czerwcu. Oba rodzaje kwiatów mają niewielką wartość dekoracyjną.

 

Uprawa sosny górskiej

Sosna górska najefektowniej rozwija się na stanowiskach słonecznych. Nie lubi zacienienia. Toleruje różne typy gleb, także lekkie, oprócz nadmiernie ciężkich i podmokłych. Jest w pełni mrozoodporna. Toleruje zanieczyszczenie powietrza. Znosi susze, ale w czasie długotrwałych okresów bezdeszczowych warto ją podlewać. Sporadyczne zabiegi nawadniania wykonuje się zimą (przeciw suszy fizjologicznej). Sadzonki kosodrzewiny ‘Pumilio’ można sadzić od wiosny do jesieni, w odległości ok. 1,5-2 m od innych roślin.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Sosna górska ‘Pumilio’ nadaje się do dekoracji ogrodów skalnych i wrzosowisk. Ponadto warto uprawiać ją na murkach i przy wejściu do domu. Czasem jest traktowana jako dość wysoka roślina okrywowa, np. na skarpach.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium