ŚWIERK SREBRNY MAJESTIC BLUE W DONICY

Wysokość: 20-35 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Świerk srebrny, kłujący ‘Majestic Blue’ (Picea pungens) to okazałe drzewo iglaste ozdobne z pokroju i barwy igieł. Jest często wykorzystywana jako choinka świąteczna.

 

Charakterystyka świerku srebrnego ‘Majestic Blue’

Świerk srebrny ‘Majestic Blue’ dorasta do ok. 20 m wysokości i 8 m szerokości. Po 15 latach uprawy osiąga 5-7 m. Ma regularny, zwarty, szerokostożkowy pokrój. Pędy są gęste, pokryte sztywnymi, kłującymi, grubymi igłami. Przyrosty na młodych pędach najczęściej mają srebrno-siną barwę, później nabierają niebieskawo-zielono-srebrzystych odcieni. Kwiaty żeńskie są zielonkawe, wyglądają jak miniatury szyszek. Kwiaty męskie są podłużne, żółtawe. Szyszki są cylindryczne, zwisające.

 

Kiedy kwitnie świerk srebrny?

Świerk srebrny zakwita w maju lub w czerwcu. Kwiaty nie mają szczególnej wartości dekoracyjnej.

 

Uprawa świerku srebrnego

Świerk srebrny zaleca się uprawiać w miejscach słonecznych, w żyznym, próchnicznym, umiarkowanie wilgotnym podłożu. Jest w pełni mrozoodporny. Znosi zanieczyszczenia powietrza, dlatego nadaje się do aglomeracji miejskich. Nie wymaga regularnego cięcia. Zaleca się podlewać go w czasie długotrwale utrzymujących się susz oraz zimą (sporadycznie – przeciw suszy fizjologicznej). Sadzonki świerku srebrnego ‘Majestic Blue’ można sadzić w ogrodzie od wiosny do jesieni w odległości ok. 5-6 m od innych drzew lub krzewów.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Świerk srebrny ‘Majestic Blue’ to dobry soliter, który warto posadzić w wyeksponowanym miejscu w ogrodzie, np. przy domu. Często jest uprawiany na trawnikach i przy ogrodzeniach. Może posłużyć do zasłaniania niezbyt atrakcyjnych miejsc. Nadaje się na nieformowane żywopłotu, lecz wymaga przestrzeni.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium