TRZĘŚLICA MODRA VARIEGATA W DONICY

Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 12,50 zł 12.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Trzęślica modra ‘Variegata’ ma atrakcyjne, jaskrawe wybarwienie liści. Warto wprowadzić ją do ogrodu dla zwiększenia kolorytu i rozjaśnienia poszczególnych zakątków.

 

Charakterystyka trzęślicy modrej ‘Variegata’

Trzęślica modra ‘Variegata’ to niska trawa osiągająca 20-30cm przed kwitnieniem i do 50cm w czasie kwitnienia. Tworzy regularne, gęste, półkoliste kępy. Liście atrakcyjnie przewieszają się. Są długie, wąskie (ok. 1cm szerokości), paskowane, zielono-żółto-białe. Kłosy są wąskie, purpurowe, osadzone na nagich pędach. Nie są tak spektakularną dekoracją jak blaszki liściowe, ale pewnych walorów nie można im odmówić.

 

Kiedy kwitnie trzęślica modra?

Trzęślica modra zakwita najczęściej w połowie lata.

 

Uprawa trzęślicy modrej

Trzęślica ‘Variegata’ ma nieco wyższe wymagania od innych odmian. Jest bardziej wrażliwa na prażące słońce, a także zacienienie. Najlepiej ją uprawiać w miejscach jasnych, lekko osłoniętych, o dużej ilości światła rozproszonego. Lubi gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, ale znosi słabsze typy. Jest w pełni mrozoodporna. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Wiosną usuwa się suche liście i pędy z owocostanami.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Trzęślicę modrą ‘Variegata’ warto sadzić na rabatach – na pierwszym planie. W szczególności dobrze prezentuje się przy roślinach o jednolitych, ciemnozielonych liściach. Ponadto jest to dobra odmiana na obwódki, np. trawnika. Pasuje do dekoracji oczek wodnych (jej korzenie nie powinny mieć kontaktu z wodą). Wprowadza egzotykę i ciepłe barwy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium