TURZYCA JAPOŃSKA PSTROLISTNA VARIEGATA W DONICY

Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 12,50 zł 12.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Turzyca japońska pstrolistna ‘Variegata’ (Carex Morrowii) to egzotyczna trawa ozdobna pochodząca z Japonii, ale przystosowana do uprawy w naszym klimacie. Wyróżnia się zabarwieniem liści.

 

Charakterystyka turzycy japońskiej pstrolistnej ‘Variegata’

Turzyca japońska ‘Variegata’ to niska trawa, zwykle nie przekraczająca 30-40cm wysokości. Jest zimozielona. Liście są zielone, z kremowym paskowaniem. Kępy są gęste, liście atrakcyjnie przewieszają się. Kwiaty są drobne, żółte, zebrane w ciemnozielonych kłosach. Trawa turzyca ‘Variegata’ to odmiana przede wszystkim ozdobna z liści.

 

Kiedy kwitnie turzyca japońska pstrolistna?

Turzyca japońska pstrolistna ‘Variegata’ kwitnie wczesną wiosną, najczęściej od marca do kwietnia.

 

Uprawa turzycy japońskiej pstrolistnej

Turzyca ‘Variegata’ jest tolerancyjna względem światła – może rosnąć w miejscach słonecznych, ale jednocześnie radzi sobie w zacienieniu. Należy do nielicznych traw ozdobnych, które tolerują słabe światło. Preferuje stanowiska zaciszne, osłonięte od wiatru. Podłoże powinno być żyzne, umiarkowanie wilgotne lub wilgotne. Nie lubi gleb suchych. Zaleca się ją sadzić do 30-40cm. W czasie susz wymaga podlewania.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Turzycę japońską ‘Variegata’ warto wykorzystywać „do zadań specjalnych”. Dekoruje cieniste rabaty, np. z funkiami, żurawkami i paprociami, a także obszary przy koronach drzew i krzewów. Dodatkowo to dobra ozdoba oczek wodnych, strumyków i stawów. Nadaje się do uprawy w pojemnikach na balkonie i tarasie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium