TURZYCA PAGÓRKOWATA RAUREIF W DONICY

Wysokość: 30-50 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 12,50 zł 12.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Turzyca pagórkowa ‘Raureif’ (Carex montana) pomimo niewielkich rozmiarów zwraca na siebie uwagę. Wprowadza żywą zieleń do ogrodowych zakątków, naturalność i pewną zwiewną delikatność.

 

Charakterystyka turzycy pagórkowej ‘Raureif’

Turzyca pagórkowa ‘Raureif’ to wieloletnia trawa ozdobna osiągająca wysokość 25-30cm (przy podobnej szerokości). Ma bardzo wąskie, długie, łukowate liście. Delikatnie falują pod wpływem wiatru. Mają zieloną barwę z wąskim, kremowym obrzeżem. Kwiatostany to ciemne kłosy: brązowe do prawie czarnych.

 

Kiedy kwitnie turzyca pagórkowa?

Turzyca pagórkowata ‘Raureif’ kwitnie wiosną, najczęściej od kwietnia.

 

Uprawa turzycy pagórkowej

Optymalne stanowisko do uprawy turzycy pagórkowatej to słońce do lekkiego zacienienia. Trawa ozdobna preferuje podłoża umiarkowanie żyzne i przepuszczalne. Toleruje gleby słabsze, suche i piaszczyste (osiąga wtedy mniejsze rozmiary). Prawidłowa rozstawa sadzenia wynosi 25cm. Roślinę corocznie powinno się osłaniać przed nadejściem zimy, np. igliwiem. Wiosną przycina się zaschnięte liście.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Turzycę ‘Reureif’ uprawia się w rabatach (np. żwirowych), w ogrodach skalnych, na skarpach i wzniesieniach. Dobrze prezentuje się sadzona przy murach i wzdłuż chodnika. Dobrze komponuje się z bylinami oraz innymi trawami ozdobnymi.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium