TURZYCA WIOSENNA THE BEATLES W DONICY

Wysokość: 30-40 cm (sadzonka została przycięta wiosną do około 5 cm).
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 12,50 zł 12.50
Ocena: 3.75
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Turzyca wiosenna ‘The Beatles’ (Carex caryophyllea) ma oryginalny, lekko „oklapły” pokrój. Znajduje szerokie zastosowanie w ogrodzie. Warto uprawiać ją w grupach.

 

Charakterystyka turzycy wiosennej ‘The Beatles’

Turzyca wiosenna ‘The Beatles’ wyróżnia się pokrojem. Liście są długie i wąskie, dość jasne, błyszczące, zimozielone. Przewieszają się łukowato i pokładają na ziemi. Trawa ozdobna wygląda jakby „odpoczywała”. Taki wygląd zwraca uwagę. Kępy są bardzo gęste. Osiąga 20-30cm wysokości przy 30-40cm szerokości. Kwiaty są liczne, żółte, zebrane w maczugowate kłosy. Mają większą wartość dekoracyjną w porównaniu z wieloma innymi przedstawicielami rodzaju Carex.

 

Kiedy kwitnie turzyca wiosenna?

Turzyca wiosenna, jak wskazuje nazwa, kwitnie wiosną. Najczęściej wykształca kwiatostany w kwietniu.

 

Uprawa turzycy wiosennej

Turzycę wiosenną ‘The Beatles’ zaleca się uprawiać w miejscach lekko osłoniętych, wolnych od prażącego słońca, a jednocześnie zacisznych. Trawa ozdobna radzi sobie w zacienieniu. Podłoże powinno być żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Zimozielone liście mogą być uszkadzane w czasie mrozów. W takim wypadku wiosną należy je przyciąć. Rozstawa sadzenia wynosi ok.35cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Turzyca ‘The Beatles’ jest wykorzystywana do dekoracji rabat (pierwszy plan), obwódek i brzegów oczek wodnych. Warto sadzić pomiędzy trawami niskie rośliny cebulkowe, np. przebiśniegi, krokusy i zimowity. Ponadto dobrze komponuje się z innymi trawami ozdobnymi. Nadaje się do uprawy w pojemnikach na balkonie i tarasie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium