WICIOKRZEW HECKROTTA GOLDFLAME W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 20,50 zł 20.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Wiciokrzew Heckrotta ‘Goldflame’ (Lonicera heckrotti) to mieszaniec, który powstał samorzutnie przez skrzyżowanie Lonicera Americana oraz Lonicera sempervirens. Do sprzedaży wprowadziła go amerykańska szkółka Willis w 1961 roku.

 

Charakterystyka wiciokrzewu Heckrotta ‘Goldflame’

Wiciokrzew Heckrotta ‘Goldflame’ osiąga 2-3 m wysokości. Roczne przyrosty wynoszą średnio do 1 m. Liście są długie (do 6 cm), owalne lub eliptyczne. Mogą utrzymywać się przez część zimy. Pędy są sztywne, słabo owijają się wokół podpór. Kwiaty są rurkowate, z wystającymi pręcikami. Są zebrane w grupach po kilka – tworzą główkowate kwiatostany. Pąki kwiatowe są karminowe. Kwiaty po rozwinięciu są różowe na zewnątrz i pomarańczowe wewnątrz. Wydzielają przyjemny zapach.

 

Kiedy kwitnie wiciokrzew Heckrotta?

Wiciokrzew Heckrotta ‘Goldflame’ kwitnie bardzo długo, od czerwca do września.

 

Uprawa wiciokrzewu Heckrotta

Wiciokrzew Heckrotta najobficiej kwitnie w miejscach dobrze nasłonecznionych, lecz znosi częściowe zacienienie. Lubi stanowiska przewiewne. Optymalna jest gleba żyzna, gliniasta. Toleruje przeciętne ogrodowe podłoża, poza skrajnie suchymi i ubogimi. Jest całkowicie mrozoodporny. W czasie susz zaleca się go podlewać. Sadzonki wiciokrzewu Heckrotta ‘Goldflame’ można sadzić w ogrodzie od wiosny do jesieni, w rozstawie co ok. 250 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Wiciokrzew Heckrotta ‘Goldflame’ warto wykorzystywać do dekoracji altan, trejaży, łuków i kratownic. Nadaje się również do dekoracji ścian, murów i zadaszonych tarasów. Można pomóc mu w wspinaniu, np. podwiązując sznurkiem.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium