WICIOKRZEW JAPOŃSKI PURPUREA W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 22,50 zł 22.50
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Wiciokrzew japoński ‘Purpurea’ (Lonicera purpurea) to pnącze ozdobne zarówno z kwiatów jak i liści. Ma „podwyższone” walory dekoracyjne w porównaniu z wieloma innymi odmianami.

 

Charakterystyka wiciokrzewu japońskiego ‘Purpurea’

Wiciokrzew japoński ‘Purpurea’ to odmiana o jajowatych liściach, które jesienią przebarwiają się na zielono-purpurowo i purpurowo. Liście są zimozielone, utrzymują się przez całą zimę (jeśli jest łagodna). Kwiaty są rurkowate, zebrane w główkowate kwiatostany. Początkowo mają barwę białą, następnie żółtą po różowawą. Wydzielają silny, przyjemny zapach. Owoce są fioletowe, niejadalne dla człowieka. Pnącze dorasta do 4-5 m wysokości, przy czym roczne przyrosty wynoszą 1-2 m.

 

Kiedy kwitnie wiciokrzew japoński?

Wiciokrzew japoński ‘Purpurea’ kwitnie od lipca do września.

 

Uprawa wiciokrzewu japońskiego

Wiciokrzew japoński ‘Purpurea’ lubi miejsca widne, o dużej ilości światła rozproszonego. W takich warunkach najatrakcyjniej wybarwia się. Toleruje przeciętne ogrodowe gleby, poza ubogimi. Zaleca się stosować ściółkę okrywająca przed nadejściem zimy. W czasie susz wymaga podlewania. Cięcie nie jest konieczne, ale warto wykonywać je dla lepszego zagęszczenia rośliny. Sadzonki wiciokrzewu ‘Purpurea’ można sadzić od wiosny do wczesnej jesieni, w rozstawie wynoszącej ok. 200 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Wiciokrzew japoński ‘Purpurea’ można uprawiać jako roślinę okrywową. Najczęściej jednak prowadzi się ją na podporach: dekoruje altany, trejaże, ogrodzenia i ściany budynków.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium