WINOBLUSZCZ PIĘCIOLISTKOWY TROKI W DONICY

Wysokość: 15-25 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 19,50 zł 19.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Winobluszcz pięciolistkowy REDWALL ‘Troki’ (Parthenocissus quinquefolia) to polska odmiana wyselekcjonowana przez Stefana Marczyńskiego. W sprzedaży jest dostępna od 2004 roku.

 

Charakterystyka winobluszczu pięciolistkowego ‘Troki’

Winobluszcz pięciolistkowy ‘Troki’ osiąga 10-20 m wysokości. Rośnie silnie. Roczne przyrosty wynoszą 1-2 m. Największą ozdobą są duże, błyszczące liście złożone z pięciu szeroko lancetowatych listków. Jesienią przebarwiają się na purpurowo, są ciemniejsze niż u wielu odmian. Kwiaty są kremowe, niepozorne. Owoce to fioletowoczarne jagody.

 

Kiedy kwitnie winobluszcz pięciolistkowy?

Winobluszcz pięciolistkowy ‘Troki’ kwitnie od czerwca do lipca.

 

Uprawa winobluszczu pięciolistkowego

Winobluszcz pięciolistkowy ‘Troki’ rośnie na stanowiskach słonecznych do pełnego zacienienia. Toleruje różne typy gleb. Jest mrozoodporny. Bardzo rzadko pojawiają się na nim choroby i szkodniki. Wymaga sporadycznej pielęgnacji. Raz na kilka lat warto wykonać cięcie – dla kontrolowania wzrostu. Sadzonki winobluszczu pięciolistkowego ‘Troki’ można sadzić w ogrodzie od wiosny do jesieni.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Winobluszcz pięciolistkowy ‘Troki’ służy do ozdabiania ścian i murów, a także wysokich ogrodzeń. Ponadto można dekorować nim altany, trejaże i tunele (np. z konstrukcji metalowych). Tworzy efektowne żywe, ściany. Wprowadza koloryt w okresie jesiennym.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium