WIŚNIA JAPOŃSKA PIŁKOWANA KANZAN

Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 30,00 zł 30.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Wiśnia piłkowana, japońska ‘Kanzan’ (Prunus serrulata) to efektowne, obficie kwitnące, niewysokie drzewo ozdobne. Jest znana także pod synonimicznymi nazwami: ‘Sekiyama’ i ‘New Red’.

 

Charakterystyka wiśni piłkowanej ‘Kanzan’

Wiśnia piłkowana ‘Kanzan’ dorasta do 8-10 cm wysokości. Tworzy rozłożystą, odwrotnie stożkowaną koronę o średnicy 5-8 m. Liście są ciemnozielone, duże, owalne, ostro zakończone, o piłkowanych brzegach. Największą ozdoba są kwiaty: pełne, jasnoróżowe zebrane w „pęczkach” po kilka. Kwitnienie czasem jest tak obfite, że ledwie widać liście. Wiśnia japońska ‘Kanzan’ nie zawiązuje owoców.

 

Kiedy kwitnie wiśnia piłkowana?

Wiśnia piłkowana kwitnie wiosną – od kwietnia do maja. Termin kwitnienia może nieco różnić się w zależności od regionu Polski.

 

Uprawa wiśni piłkowanej

Wiśnię piłkowaną najlepiej uprawiać na stanowisku słonecznym, wtedy najobficiej kwitnie. Toleruje przeciętne ogrodowe podłoża. Radzi sobie w glebie gliniastej. Jest odporna na suszę i mróz. Nie wymaga regularnego cięcia, ale można formować jej koronę. Sadzonki wiśni piłkowanej ‘Kanzan’ sadzi się do ogrodu od wiosny do jesieni, co ok. 400-500 cm.

 

Zastosowanie w ogrodzie

Wiśnia piłkowana jest przepiękna wiosną, warto ją jednak łączyć z gatunkami kwitnącymi/owocującymi latem bądź jesienią. Ze względu na brak wytwarzania owoców dobrze sprawdza się na podjazdach do domu, przy garażach i nawierzchni (nie zaśmieca danych miejsc). Nadaje się na szpalery.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium