ŻARNOWIEC BOSKOOP RUBY W DONICY

Wysokość: 25-40 cm.
Stan: Doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 14,50 zł 14.50
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Żarnowiec 'Boskoop Ruby' (Hypericum 'Boskoop Ruby') to odmiana, która przyciąga uwagę intensywnie czerwonymi kwiatami i dekoracyjnym ulistnieniem, będąc doskonałym dodatkiem do każdego ogrodu. Została wyhodowana jako część programu hodowlanego w Boskoop, Holandia.

 

Charakterystyka Żarnowca 'Boskoop Ruby'

Odmiana 'Boskoop Ruby' charakteryzuje się kompaktowym wzrostem, osiągającym do 1 metra wysokości. Ciemnozielone, lśniące liście o długości 5-7 cm pozostają atrakcyjne przez cały rok. Wyróżniającą cechą są intensywnie czerwone kwiaty z licznymi żółtymi pręcikami, pojawiające się latem, o średnicy 4-5 cm, które tworzą efektowny kontrast.

 

Kiedy Kwitnie

Kwitnienie 'Boskoop Ruby' rozpoczyna się od lipca do sierpnia, prezentując obfite, intensywnie czerwone kwiaty, które stanowią piękny kontrast do ciemnozielonych liści.

 

Uprawa Żarnowca

Sadzonki Żarnowca 'Boskoop Ruby' najlepiej rośną na stanowiskach słonecznych do półcienistych. Jest odporny na mróz i preferuje dobrze przepuszczalną glebę o umiarkowanej żyzności, o odczynie pH lekko kwaśnym do lekko zasadowego (pH 6.0-7.5). Zaleca się sadzenie sadzonek z przestrzenią co najmniej 0,5 metra między nimi, by zapewnić odpowiednią przestrzeń do rozwoju.

 

Zastosowanie w Ogrodzie

Dzięki jaskrawym, czerwonym kwiatom latem, 'Boskoop Ruby' jest doskonały do tworzenia kolorowych akcentów w ogrodzie, zarówno jako soliter, jak i w grupach. Może być także używany do tworzenia niskich żywopłotów lub jako roślina okrywowa, doskonale komponując się z innymi roślinami.

 

Żarnowiec 'Boskoop Ruby' to wybór dla ogrodników poszukujących rośliny o łatwej uprawie i spektakularnym kwitnieniu, która ożywia ogród intensywnymi czerwonymi barwami latem.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium